Kowalski: SP poprze Lidię Staroń. Jeśli ktoś w takiej kwestii głosuje inaczej niż PiS, stawia się poza obozem ZP

Zastępca Naczelnego

Janusz Kowalski/YT

We wtorek Sejm ma dokonać wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. PAP nieoficjalnie ustaliła, że w tym głosowaniu Solidarna Polska zagłosuję za kandydaturą Lidii Staroń. Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i polityk SP, w rozmowie z portalem wPolityce.pl potwierdza, że Solidarna Polska poprze kandydatkę PiS-u na RPO. Ponadto zaznacza, że Solidarna Polska wesprze PiS w obronie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

CZYTAJ TAKŻE:

Poparcie Staroń za ustawę antykorupcyjną? Kukiz: Z przyjemnością. Znam ją od lat. Ma świetny kontakt z obywatelami

W razie wyboru Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich chadecy z ZChR wystawią kandydata w uzupełniających wyborach do Senatu RP

Prezes ZChR: Lidia Staroń byłaby dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Kowalski: Poprzemy na RPO tego kandydata, co PiS

To było pewne od samego początku, nie było tutaj żadnej wątpliwości. Poprzemy na RPO tego kandydata, który jest wysunięty przez klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby PiS w tej sprawie zmieniło zdanie, to my tak samo. Głosujemy tak, jak wskazał prezes Jarosław Kaczyński”

— podkreśla w rozmowie z portalem wPolityce.pl Janusz Kowalski, zapytany, czy Solidarna Polska zagłosuję za Lidią Staroń podczas wyboru RPO.

Jesteśmy lojalnym członkiem ZP”

Jesteśmy lojalnym członkiem Zjednoczonej Prawicy. W kwestiach personalnych, które są fundamentalne, zawsze głosujemy tak, jak powinna cała ZP. Tak samo będziemy bronić marszałka Terleckiego, tak samo bronilibyśmy każdego ministra”

— dodaje.

Jeśli ktoś w tak fundamentalnych kwestiach personalnych głosuje inaczej niż PiS, to znaczy, że stawia się poza obozem ZP”

— zaznacza.

Źródło: wPolityce.pl, not. as

Komentarze są zamknięte