Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Wybór senator Lidii Staroń na RPO, to szansa na sprawiedliwość dla zwykłych Polaków

Zastępca Naczelnego1

Lidia Staroń/YouTube.com

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski powiedział w rozmowie z wPolityce.pl, że Solidarna Polska poprze kandydaturę senator Lidii Staroń na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. „Jeśli ktoś w tak fundamentalnych kwestiach personalnych głosuje inaczej niż PiS, to znaczy, że stawia się poza obozem ZP” — tak odniósł się opolski polityk SP do zapowiedzi Jarosława Gowina o poparciu dla kandydata totalnej opozycji prof. Marcina Wiącka.

Oddanie w dzisiejszym głosowaniu w Sejmie RP głosu na kandydata totalnej opozycji jest wsparciem dla stylu działalności RPO, który można streścić krótko: „Bodnar 2.0″. Wybór senator Lidii Staroń na RPO, to szansa na sprawiedliwość dla zwykłych Polaków” 

– tak skomentował dzisiejsze wybory przez Sejm RP nowego Rzecznika Praw Obywatelskich prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Kowalski: SP poprze Lidię Staroń. Jeśli ktoś w takiej kwestii głosuje inaczej niż PiS, stawia się poza obozem ZP

Poparcie Staroń za ustawę antykorupcyjną? Kukiz: Z przyjemnością. Znam ją od lat. Ma świetny kontakt z obywatelami

W razie wyboru Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich chadecy z ZChR wystawią kandydata w uzupełniających wyborach do Senatu RP

Prezes ZChR: Lidia Staroń byłaby dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Nasza propozycja na Rzecznika Praw Obywatelskich to Lidia Staroń. To co dzieje się w Sejmie i Senacie z wyborem RPO, to parlamentarna farsa i kpina z Polaków. Dla każdego obywatela urząd ten jest swoistym „zaworem bezpieczeństwa” demokracji, gwarantem przestrzegania praw obywatelskich przez państwo i jego instytucje, a często jest ostatnią deską ratunku dla osób pokrzywdzonych. Dlatego obstrukcja wyboru nowego Rzecznika, której dokonuje opozycja, jest niepoważna i szkodliwa. Natomiast większość sejmowa, widząc zacietrzewienie opozycji i brak dobrej woli w Senacie, powinna wystawić kandydaturę jak najmniej kontrowersyjną i niezwiązaną z żadną partią, dla dobra Polaków”

– powiedział nam mesiąc temu prezes ZChR.

Piotr Galicki

  1. Mirosław Dynak
    | ID: 2a65cc6d | #1

    Tak to najlepsza kandydatura niech wygra…

Komentarze są zamknięte