ZChR wzywa Rząd RP do zniesienia limitów w kościołach

Zastępca Naczelnego1

dr Grzegorz Wierzchowski, prezes ZChR dr Bogusław Rogalski, ks. Ryszard Halwa SAC/NGO

W imieniu Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin zwracam się o zniesienie od niedzieli 14 lutego 2021 roku ograniczeń ilościowych w dostępie wiernych do miejsc sprawowania kultu religijnego. Polacy w zdecydowanej większości należą do różnych kościołów chrześcijańskich, a przede wszystkim do Kościoła Katolickiego. Rząd RP postanowił o poluzowaniu od 14 lutego br. obostrzeń związanych z epidemią COVID-19, uznając, że akcja szczepień przynosi pozytywne skutki. Dalsze utrzymywanie stanu ograniczeń ilościowych w świątyniach zdaje się zatem być przykładem na dyskryminowanie osób wierzących, gdyż nie ma żadnych dowodów, że nowe przypadki COVID-19 mają jakikolwiek związek z osobistym uczestnictwem wiernych w nabożeństwach – pisze prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski w swoim dzisiejszym liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

W swoim wystąpieniu lider chadeków ocenia, że stosowanie nałożonych obostrzeń jest w przeważającej części fikcją. Rząd RP nie nałożył ograniczeń w dostępie do wielkopowierzchniowych galerii handlowych o profilu budowlanym, a w przeważającej części galerii handlowych żadne odległości i limity nie są praktycznie stosowane. Wie o tym każdy, kto w ciągu ostatnich kilku miesięcy chociaż raz odwiedził jakąkolwiek galerię handlową”.

Rząd RP tolerował również organizowanie przez Strajk Kobiet – przy wsparciu Platformy Obywatelskiej, Polski 2050 czy Sojuszu Lewicy Demokratycznej – setek zgromadzeń publicznych, w których uczestniczyły tysiące zwolenników cywilizacji śmierci. Równocześnie władze nie chcą dopuścić do terapii leczenia ciężkich przypadków koronawirusa chlorowodorku amantadyny – chociaż jednocześnie dopuszczają do szczepień przy użyciu szczepionki firmy AstraZeneca, której skuteczność jest wątpliwa w grupie osób 65+. Obostrzenia są coraz częściej łamane, a pomoc dla biznesu okazuje się w dalszej perspektywie mało skuteczna wobec braku realnej „mapy drogowej” przedstawiającej perspektywę czasową całkowitego zniesienia obostrzeń. Rząd RP nie wprowadził też pełnego lockdownu i obowiązkowej kwarantanny dla osób, które przybywają do Polski. Warto wskazać, że skrupulatne przestrzeganie kwarantanny dla osób przybywających do Nowej Zelandii spowodowało, że w tym kraju zatrzymano transmisję koronawirusa. Mieszkańcy Nowej Zelandii żyją praktycznie tak samo, jak przed pandemią. Obostrzenia dotyczące zachowania dystansu społecznego i organizacji wydarzeń sportowych, kulturalnych i innych zostały zniesione w tym kraju”

– pisze dr Bogusław Rogalski.

Panie Premierze, trudno nie odnieść wrażenia, że Rząd RP nie ma spójnego planu walki z transmisją koronawirusa. Niemniej, od początku epidemii skrupulatnie kontrolowane są miejsca kultu religijnego. Dla wierzących Polaków tolerowanie politycznych zgromadzeń publicznych organizowanych przez lewackie grupy realizujące plan rewolucji światopoglądowej – przy równoczesnym utrudnianiu dostępu do świątyń – jest nie do zaakceptowania. Dalsze utrzymywanie obostrzeń w ilości wiernych, którzy mogą gromadzić się w świątyniach osłabia jedynie Kościół, co ma istotne znaczenie dla postawienia tamy obcym dla Polaków poglądom, które są niestety bez przeszkód propagowane przez totalną opozycję na polskich ulicach.

Mając powyższe argumenty na uwadze, Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wnosi, aby w pełni umożliwić wiernym możliwość uczestniczenia w nabożeństwach przy utrzymaniu podstawowych zasad sanitarnych, a także umożliwić przekazanie przez osoby fizyczne 1 procenta podatku dochodowego w ramach rozliczenia podatkowego za rok 2020 na rzecz wskazanej przez podatnika parafii.”

– ocenia w swoim liście do Mateusza Morawieckiego lider konstruktywnej opozycji chadeckiej.

Piotr Galicki

  1. Izabella Rutkowska
    | ID: 48f43f88 | #1

    Całkowicie popieram.

Komentarze są zamknięte