Antoni Macierewicz: Nie może być tak, żeby policja, wtedy gdy dochodzi do marszów i ataków na Kościół, mówiła, że jest neutralna, a kiedy czcimy pamięć naszej niepodległości i jej wielkich bohaterów, strzelała do polskich patriotów

Zastępca Naczelnego

Antoni Macierewicz [fot. Klub GP]

Nie może być tak, żeby policja, wtedy gdy dochodzi do marszów i ataków na Kościół, mówiła, że jest neutralna, a kiedy czcimy pamięć naszej niepodległości i jej wielkich bohaterów, strzelała do polskich patriotów. Tak być nie może. Jestem pewien, że zostanie to przezwyciężone. Siła polskiego społeczeństwa, narodu, a zwłaszcza polskiej młodzieży, jest zdolna do zjednoczenia polskiej prawicy oraz wyciągnięcia konsekwencji ze wszystkiego, co się stało – powiedział Antoni Macierewicz w komentarzu do wydarzeń podczas tegorocznego Marszu Niepodległości.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Dwie dekady temu fotoreporter „Naszego Dziennika” Robert Sobkowicz stracił oko, gdy funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji użyli broni gładkolufowej. Chadecy z ZChR chcą zdecydowanych kroków wobec policjanta, który postrzelił Tomasza Gutrego

Oświadczenie ministra Mariusza Kamińskiego: „Odpowiedzią na agresję i przemoc musi być zdecydowana i stanowcza reakcja Policji”

Poseł Antoni Macierewicz wyraził swój sprzeciw wobec brutalnych działań polskiej policji podczas tegorocznego Marszu Niepodległości.

Wróciliśmy właśnie ze zmotoryzowanego Marszu Niepodległości, który przeszedł przez całe Śródmieście Warszawy. Dziesiątki samochodów z flagami, z barwami narodowymi, z młodzieżą przejechało przez całą Warszawę, przypominając o Narodowym Święcie Niepodległości i o polskich bohaterach, którzy wolność wywalczyli. Był to wspaniały marsz dzięki patriotyzmowi polskiej młodzieży, tylko że doszło do wydarzeń, które muszą zostać wyjaśnione. Doszło do sytuacji, w której policja strzelała do ludzi, chociaż to Antifa zaatakowała polskich patriotów. Nie wiemy, kto wydał ten rozkaz, ale musi to zostać wyjaśnione” 

– mówił Antoni Macierewicz.

Został postrzelony człowiek, który jest redaktorem, korespondentem tygodnika „Solidarność” – podkreślił były szef MON.

Czyli tego tygodnika, który współtworzył „Solidarność”. Tak się złożyło, że pan redaktor Tomasz Gutry był także redaktorem „Głosu” pisma, które w okresie podziemia ja redagowałem. Znam go dobrze. Został postrzelony w twarz z bliskiej odległości. To musi zostać wyjaśnione i konsekwencje muszą być wyciągnięte wobec winnych. Patriotyczna młodzież, która przeszła przez Warszawę po to, żeby powiedzieć, że jest za niepodległością, wiarą, patriotyzmem, że chce odbudować Polskę silną, taką, która rzeczywiście czerpie z tysiącletniej historii budowy silnego, bogatego, szczęśliwego państwa Polaków oraz chce chronić życie, nasz dorobek. Młodzież jest zszokowana. Musimy to wyjaśnić” 

– powiedział poseł.

Nie może być tak, żeby policja wtedy, gdy dochodzi do marszów i ataków na Kościół, mówiła, że jest neutralna, a kiedy czcimy pamięć naszej niepodległości i jej wielkich bohaterów, strzelała do polskich patriotów. Tak być nie może – kontynuował.

Jestem pewien, że zostanie to przezwyciężone. Siła polskiego społeczeństwa, narodu, a zwłaszcza polskiej młodzieży, jest zdolna do zjednoczenia polskiej prawicy oraz wyciągnięcia konsekwencji ze wszystkiego, co się stało. Przede wszystkim jest zdolna do stworzenia układu politycznego zdolnego do przeciwstawienia się wszystkim zagrożeniom, które stają przed Polską. Pamiętajmy o tym. Dziękuję wszystkim, którzy byli na Marszu i go zorganizowali”

– podsumował Antoni Macierewicz.

Źródło:radiomaryja.pl

Komentarze są zamknięte