Chadecy z ZChR apelują o dymisję wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Afera po unieważnieniu uchwały wspierającej rodziny

Zastępca Naczelnego
Paweł Czyż (L), Stanisław Szwed (P)/NGO

Paweł Czyż (L), Stanisław Szwed (P)/NGO

Uchwała Rady Gminy Radziechowy-Wieprz o przyjęciu Samorządowej Karty Praw Rodzin została w całości unieważniona przez wojewodę Jarosława Wieczorka – informuje portal Beskidzka24.pl.

– 20 lipca spotkałem się z wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisławem Szwedem w sprawie blokowanie przez przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Jana Kawuloka (PiS) naszej petycji w sprawie wprowadzenia na terenie województwa śląskiego tzw. Samorządowej Karty Praw Rodzin. Dzisiaj lokalny portal podał, że wojewoda śląski Jarosław Wieczorek uchylił uchwałę radnych z gminy Radziechowy-Wieprz, która ten dokument wprowadziła w tej miejscowości. Mamy poważne obawy jako sojusznicy dobrych zmian o decyzje, które odbierają szanse prawicy na dalsze rządy po wyborach w 2023 roku. To nie chodzi już tylko o kwestię wsparcia rodzin przez wprowadzenie dokumentu przygotowanego pod auspicjami Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris w województwie śląskim, gdzie Prawo i Sprawiedliwość ma większość w sejmiku, ale i o politykę de facto likwidacji górnictwa”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

O przyjęcie Karty w poszczególnych gminach Żywiecczyzny zwrócił się Oddział Górali Żywieckich Związku Podhalan. Kartę przyjęto tylko w gminie Radziechowy-Wieprz. Ale podczas niedawnej sesji przewodniczący Jacek Świniański poinformował, że wojewoda stwierdził nieważność tej uchwały w całości.

– Zdaniem prawników wojewody, rada gminy nie ma podstaw prawnych, aby taką uchwałę przyjmować. Czy się z tym zgadzamy czy nie, prawo jest prawem – przekazał przewodniczący”

– podaje Beskidzka24.pl.

My nie wnosimy żadnych projektów tworzenia stref wolnych od LGBT. To jest nadinterpretacja środowisk neomarksistowskich. My składamy projekt uchwały, zarówno w sejmikach jak i powiatach, i w gminach, którego celem jest umocnienie instytucji rodziny”

– powiedział w rozmowie z TVP Opole rzecznik prasowy ZChR.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY TVP OPOLE

Z RZECZNIKIEM ZChR Pawłem Czyżem!

Co zawiera Samorządowa Karta Praw Rodzin?

dr Ewelina Kondziela/ZChR

Samorządowa Karta Praw Rodzin, dokument przygotowany pod kierunkiem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, nie dyskryminuje żadnej mniejszości, a jest wyrazem troski o wsparcie dla instytucji rodziny, która pozostaje pod ochroną zapisów Konstytucji RP jako związek kobiety i mężczyzny.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin – jedna z czterech partii politycznych popierających reelekcję w niedawnych wyborach prezydenckich Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudy jeszcze przed pierwszą turą wyborów z 28 czerwca – aktywnie włączyło się do promowania wsparcia rodziny i złożyło w licznych samorządach projekt Samorządowej Karty Praw Rodzin. Polacy w głosowaniu w pierwszej turze wyborów odrzucili neomarksistowską propagandę środowiska Roberta Biedronia (2,12 proc.). Warto dodać, że po poparciu przez ZChR urzędującego Prezydenta RP, dr Andrzej Duda przedstawił tzw. Kartę Rodziny, która doskonale koresponduje z zapisami dokumentu, który wraz z naszymi partnerami promujemy w licznych samorządach, w tym we Wrocławiu.

(…)

Przypominamy wszystkim(…) radnym, że na mocy decyzji parlamentu Rumunii „we wszystkich jednostkach oświatowych i w miejscach, gdzie odbywa się kształcenie i szkolenie zawodowe, również w placówkach pozaszkolnych, „zakazane są działania związane z rozpowszechnianiem teorii lub opinii o tożsamości płciowej rozumianej jako koncepcja płci oderwana od płci biologicznej” . Prawo to zostało wprowadzone, pomimo że w Rumunii nie rządzi koalicja prawicowa. – Nowe prawo uściśla, że w szkołach nie wolno narzucać żadnej takiej ideologii jak gender, ponieważ niesie ona poważne zagrożenie dla integralności młodych ludzi. Gender jest częścią programu neomarksistów, więc ma również implikacje polityczne – wskazywał inicjator, senator Vasil-Cristian Lungu”

– mówiła nam niedawno dr Ewelina Kondziela, która jest przewodniczącą wrocławskich struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr. Bogusława Rogalskiego i była członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Andrzeja Dudy w województwie dolnośląskim.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komisarz ds. równości UE Helena Dalli za uznaniem praw rodzinnych dla osób LGBT. Polscy chadecy przeciwko neomarksistowskim pomysłom maltańskiej polityk Partii Pracy

Czy Samorządowa Karta Praw Rodzin zostanie wprowadzona w województwie śląskim? Chadecy z ZChR przekonują PiS do szerszej ochrony rodziny

Czy przewodniczący sejmiku z PiS zaszkodził wynikowi Andrzeja Dudy odrzucając petycję w sprawie wprowadzenia Samorządowej Karty Praw Rodzin w tym województwie?

Trwają rozmowy rządu i związków zawodowych w sprawie restrukturyzacji górnictwa. Chadecy z ZChR apelują o embargo na „krwawy węgiel” z Rosji

Chadecy z ZChR rozpoczęli zbieranie podpisów przeciwko likwidacji górnictwa. Poseł PiS Krzysztof Kozik przekonuje do szerokich inwestycji w instalacje sekwestracji dwutlenku węgla

Każdy student pierwszego roku politologii wie, że kto wygrywa wybory na Śląsku, to wygrywa je w cały kraju. To zwykła arytmetyka. Niedawno wiceminister dr Michał Wójcik poinformował, że Prokuratura Krajowa zaskarżyła wyrok WSA w Gliwicach dotyczący uchwały przeciwko neomarksistowskiej ideologii LGBT w gminie Istebna, a dzisiaj wojewoda Wieczorek uchyla uchwałę radnych, którzy chcą wsparcia rodziny. To jest przecież schizofreniczne i szkodliwe. Apelujemy zatem do pana premiera Mateusza Morawieckiego o zdymisjonowanie wojewody Wieczorka. Wydaje się nam przy tym, że misja nowego ministra edukacji i nauki profesora Przemysława Czarnka w postaci ochrony dzieci w szkołach jest zagrożona, skoro nawet przedstawiciel administracji rządowej „gra do przeciwnej bramki”

– konkluduje Paweł Czyż w rozmowie z NGO.

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte