Głos Rodła. Cykl 44 audycji na antenie Radia Opole potrzebuje Twojego wsparcia!

Niezależna Gazeta Obywatelska

W roku 2018, Roku Prawd Polaków spod Znaku Rodła, który ustanowił okolicznościową uchwałą Senat RP w dniu 7 grudnia 2017 r, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu wraz z Rodziną Rodła – Wrocław, pokazało w przestrzeni publicznej wspólnotowy, solidarny i ekumeniczny patriotyzm spod Znaku Rodła, który od wielu już lat promieniuje z Wrocławia – stolicy spod Znaku Rodła w XXI wieku.

Warto byłoby kontynuować to dzieło również na antenie Radia Opole w Opolu, rozgłośni Ziemi Opolskiej, która dociera do wielu słuchaczy Opolszczyzny, Dolnego i Górnego Śląska.

Zwracamy się zatem z serdecznym zaproszeniem do wspólnego zrealizowania cyklu audycji spod Znaku Rodła, które mogłyby zagościć na antenie Radia Opole (44 cotygodniowe audycje) w okresie od 1 września 2020 r. do 29 czerwca 2021 r. (w każdy wtorek o godz. 20.00). W załączeniu list intencyjny od Prezesa Radia Opole.

Cykliczne audycje radiowe pt. Głos Rodła z Opola, poświęcone zostaną z jednej strony tematyce Związku Polaków w Niemczech okresu międzywojennego XX wieku, a z drugiej odniesieniom do współczesności, będą potrzebną lekcją historii, edukacji i właściwie rozumianego patriotyzmu. Dzięki wsparciu i pomocy m.in. Opolskiego Kuratorium Oświaty, Wydziału Oświaty Miasta Opola, Uniwersytetu Opolskiego, Biblioteki Uniwersytetu Opolskiego (Archiwum Rodła), Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Opolu, Instytutu Śląskiego w Opolu, Archiwum Państwowego w Opolu, Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, Samorządu Województwa Opolskiego, Miasta Opola, tematyka ta trafi do szerokiego kręgu odbiorców w placówkach oświatowych oraz do wielu instytucji, organizacji i środowisk.

Pomysłodawcy audycji radiowych zapewniają wysoki poziom wiedzy i ciekawy przekaz tematyki spod Znaku Rodła.  Dla słuchaczy Radia Opole będzie to obszar odkrywania wiedzy historycznej i chlubnie zapisanych kart polskiej mniejszości narodowej – spraw mało znanych w powszechnym odbiorze. Pozyskamy nowych słuchaczy i nowe środowiska wokół idei Rodła.

Prelegentem podczas każdej audycji będzie Tadeusz Szczyrbak Prezes Rodziny Rodła – Wrocław.

We wszystkich audycjach postaramy się wymienić Prawdy Polaków spod Znaku Rodła – katechizm polskości, credo narodowe, zdania uniwersalne i ponadczasowe.

W związku z powyższym uprzejmie prosimy o przyjęcie zaproszenia (Państwa Firma Partnerem projektu historyczno – edukacyjno – medialnego na antenie Radia Opole).

Zwracamy się także z prośbą o wsparcie finansowe na rzecz 44 audycji – z wymienieniem Państwa Firmy jako Sponsora/Dobrodzieja/Partnera projektu (oferta radiowa).

Nasze dzieło realizuje Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania (organizacja pozarządowa), ul. Rękodzielnicza 1, 54 – 135 Wrocław, KRS 0000238749, NIP 894 – 28 – 38 – 546, które jest czynnie zaangażowane w propagowanie idei Rodła i posiada w tym zakresie odpowiednie doświadczenie.

Projekt prowadzi

Tadeusz Szczyrbak

Prezes Rodziny Rodła – Wrocław

rzecznik prasowy Stowarzyszenia Oświaty i Wychowania

tel. 604 145 481 https://www.facebook.com/tadeusz.szczyrbak.39

e-mail: [email protected]

www.rodzinarodla.pl

Pobierz dane do darowizny SOWA – konto – Rodło 2020

Komentarze są zamknięte