Pomimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, w Tatrach panuje obecnie bardzo duży ruch turystyczny, a na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (np. łańcuchy) tworzą się kolejki, szczególnie w rejonach Orlej Perci, Rysów i Giewontu.
Wyborcza wpadka dyplomacji
Kurz po wyborach prezydenckich w Polsce opadł, choć emocje jeszcze pozostały po wszystkich stronach politycznej barykady. Jedna rzecz zwraca jednak szczególną uwagę w powyborczej analizie, głosowanie Polonii w obwodach zagranicznych, za co odpowiadały placówki dyplomatyczne, głosowanie wielce niekorzystne dla Prezydenta Andrzeja Dudy nawet tam, gdzie głosowali prawie wyłącznie pracownicy ambasad i państwowych firm działających poza granicami, jak choćby na Litwie. Czy oznacza to, że dyplomaci mianowani przez prezydenta i rząd nie podzielają pozytywnych, dobrych zmian, które zachodzą w Polsce? Nad pytaniem tym warto się pochylić i podać kilka przykładów, dla zobrazowania sytuacji.
Ćwiczenia doszkalające dla motocyklistów – jak znaleźć? Sprawdź zestawienie:ORŁY Nauki Jazdy
Artykuł SponsorowanyPoranny wywóz śmieci
Radny Wojciech Krzysztonek wystosował interpelację do prezydenta Krakowa, w której zaproponował, żeby śmieciarki przyjeżdżały w weekendy na osiedle Czyżyny w godzinach przedpołudniowych, a nie porannych – poinformowało Radio Kraków.
Prośbę do niego zgłosili w tej sprawie mieszkańcy, którzy skarżą się na takie godziny odbioru odpadów. Najbardziej protestują rodziny z małymi dziećmi.
Sieroty po PRL w akcji
Zniszczenie krzyża na grobie ostatniego Żołnierza Niezłomnego, za jakiego uważa się poległego w walce z grupą operacyjną Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej oraz Służby Bezpieczeństwa 21 października 1963 roku, po 24 latach działania w zbrojnej konspiracji, sierżanta Józefa Franczaka-„Lalusia” stanowi najlepszy dowód na dalsze funkcjonowanie w naszym życiu publicznym sierot po PRL, czyli ludzi o sowieckiej mentalności.
Zagubiona i bezradna opozycja
Ja wiem, że jest okres urlopowy, a od drugiej tury wyborów prezydenckich upłynęły dopiero dwa tygodnie, ale mimo to zastanawia mnie kompletna indolencja opozycji.
Z jej strony nie słychać żadnych konstruktywnych propozycji mających na celu wypracowanie programu, który mógłby stać się podstawą do skutecznego przeciwstawienia się obozowi władzy w następnych wyborach parlamentarnych. Odbędą się one wprawdzie dopiero za trzy lata, ale ten czas minie jak z bicza strzelił, nie wolno go więc marnować.
Ile pozostało z harcerza w Prezydencie RP?
Prezydent Andrzej Duda bardzo chętnie przyznaje się do swoich harcerskich korzeni. A stare zawołanie brzmi: „raz skautem – całe życie skautem”. Wynika z niego, że nawet jeżeli nie nosi się już munduru, trzeba pozostać skautem (harcerzem) z charakteru udowadniając to w każdych okolicznościach.
Przywrócone pamięci polskie groby, kwatery wojenne i cmentarze
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odnowiło w ubiegłym roku 1,3 tysiąca grobów polskich bohaterów wojny z bolszewikami sprzed stu lat, które znajdują się na terenie dzisiejszej Białorusi, Litwy i Łotwy – poinformowała Polska Agencja Prasowa.
W tym roku resort zadba o odnowienie kolejnych 17 cmentarzy i kwater wojennych poza granicami kraju.