Poranny wywóz śmieci

Zastępca Naczelnego

Screen Telewizja Kraków

Radny Wojciech Krzysztonek wystosował interpelację do prezydenta Krakowa, w której zaproponował, żeby śmieciarki przyjeżdżały w weekendy na osiedle Czyżyny w godzinach przedpołudniowych, a nie porannych – poinformowało Radio Kraków.

Prośbę do niego zgłosili w tej sprawie mieszkańcy, którzy skarżą się na takie godziny odbioru odpadów. Najbardziej protestują rodziny z małymi dziećmi.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie argumentuje, że śmieci odbierane są według harmonogramu, w miarę możliwości od poniedziałku do piątku. Kłopot pojawia się, gdy są duże korki, i samochody nie są w stanie dojechać w tygodniu do wszystkich miejsc.

Rzecznik MPO Piotr Odorczuk stwierdził, że problem pracy w soboty jest w spółce znany od dawna. Nie ma jednak możliwości, aby wywożenie śmieci odbywało się bez pewnej dawki hałasu, ponieważ robi się to przy pomocy głośnego sprzętu.

Czy uda się załatwić tę sprawę tak, żeby wszyscy byli zadowoleni?

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte