Bytomski radny PiS Maciej Bartków: protestuję przeciwko temu, aby warszawski polityk, nie znający Ziemi Śląskiej, kierował tego typu pogróżki pod adresem suwerennej władzy samorządowej. Jest odpowiedź na atak posłanki Wandy Nowickiej

Zastępca Naczelnego

Prezydent Andrzej Duda i radny Maciej Bartków/arch.NGO

– Historia Polski, to historia wielokulturowości i jestem z niej niezmiernie dumna. Nie ma naszej zgody na sytuację, w której prezydent Andrzej Duda zaprzecza historii Polski. Zaprzeczanie, że Polska była i jest różnorodna i wielokulturowa, nie jest patriotyzmem. Prezydent, który twierdzi inaczej i opiera swoją politykę na wykluczeniu i na nienawiści, nie jest prawdziwym patriotom. Ostatnia inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy, która dotyczy tzw. Karty rodziny spowodowała, iż na poziomie samorządu pojawiają się podobne inicjatywy. Homofobiczne inicjatywy dotarły również na Śląsk, który również jest znany z wielokulturowości, gdzie ludzie rozumieją, że należy szanować każdego, bez względu na dzielące różnice. W Bytomiu procedowana jest uchwała przygotowana przez Ordo Iuris, która jest absolutnie nie do zaakceptowania. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ta uchwała nie została przyjęta i powstrzymamy tę falę homofobii. Niegodnym jest, iż głowa państwa i jednocześnie kandydat na prezydenta próbuje nas dzielić, a nie łączyć – powiedziała na konferencji prasowej posłanka Lewicy, była wicemarszałek Sejmu RP, Wanda Nowicka.

 

Bytomski radny Maciej Bartków z Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Bytomiu, która zajmuje się petycją Zejdnoczenia Chrzescijańskich Rodzin, wysłał Nowickiej list, w którym czytamy:

Ze zdziwieniem zapoznałem się z Pani wypowiedziami dotyczącymi ostatniego posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Bytomiu. Informuję, iż wbrew Pani twierdzeniom, w treści Samorządowej Karty Rodzin, nad jaką procedowała i procedować będzie Komisja, nie ma najmniejszej wzmianki o tzw. ideologii LGBT. Nie wprowadza ona w naszym mieście także żadnych stref, ani nie wywołuje jakichkolwiek podziałów. Warto, szczególnie będąc Posłem na Sejm RP, wypowiadać się precyzyjnie i nie wprowadzać w błąd osób, które wiedzę czerpać mogą z Pani publicznych wypowiedzi. Z oburzeniem natomiast przyjmuję Pani zapowiedzi, iż „zrobi Pani wszystko”, aby Bytom nie przyjął „homofobicznej” – jak wbrew faktom Pani podnosi – Samorządowej Karty Rodzin. Jako radny Rady Miejskiej w Bytomiu stanowczo protestuję przeciwko temu, aby warszawski polityk, nie znający Ziemi Śląskiej, kierował tego typu pogróżki pod adresem suwerennej władzy samorządowej. Wypełniany mandat Posła na Sejm RP nie daje Pani żadnych ku temu kompetencji. Jedyne co może Pani zrobić w powyższej kwestii, to wypowiedzieć publicznie swoje zdanie, przy czym raz jeszcze apeluję, aby było ono oparte na prawdziwych przesłankach i faktach, a nie subiektywnych i odrealnionych przekonaniach czy fobiach. Zapowiedzi wpływania na decyzję samorządu uważam za rzecz niedopuszczalną”

– napisał w swoim liście samorządowiec z partii Jarosława Kaczyńskiego.

CZYTAJ TAKŻE:

„Tęczowi rewolucjoniści” demonstrowali pod olsztyńskim magistratem przeciwko inicjatywie chadeków. Rzecznik ZChR przypomina o zapisach Konstytucji RP [ROZMOWA]

Czy Sejmik Województwa Śląskiego przyjmie Samorządową Kartę Praw Rodzin?

Chadecy (ZChR) z Poznania wyraźnie przeciwko wprowadzeniu karty LGBT+. Czy finansowanie ze środków samorządu neomarksistowskich i heterofobicznych pogadanek ultralewicy w szkołach powinno być ustawowo zakazane?

Posłanka Wanda Nowicka – uważająca swojego wnuka do pewnego momentu za „zlepek komórek” – ostro atakuje chadeków ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin

 

Paweł Czyż, rzecznik ZChR

Pani Nowicka powinna zważać na słowa, które publicznie wypowiada. Petycja złożna przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin w Bytomiu w sprawie wprowadzenia w tym mieście Samorzadowej Karty Praw Rodzin nie jest homofobiczna!!! To pomówienie, polecam posłance niedawno zaangażowanej w Ruch Palikota lekturę zapisów Konstytucji RP. Tam wyrażnie wskazana jest deklaracja ochrony małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny oraz wsparcie dla rodziny. Odnośnie bełkotu polityków postkomunistycznych o dzielaniu Polaków przez prezydenta Dudę, o czym ponownie mówi polityk wspierająca Roberta Biedronia … to poseł Lewicy powinna pytać o faktyczne dzielenie Polaków przez poseł Joannę Senyszyn czy Andrzeja Rozenka, którzy od lat szeroko leją postkomunistyczną propagandę w gazecie rzecznika prasowego rządów PRL, towarzysza Jerzego Urbana. Dziękuję radnemu bytomskiemu Prawa i Sprawiedliwości za szybką reakcję. Przypominam, że dziś reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy wspierają trzy partie Zjednoczonej Prawicy i nasze opozycyjne, chadeckie Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. Jesteśmy konstruktywni. Można działać wspólnie w dobrym kierunku i solidarnie odpierać bezczelne i kłamliwe ataki”  

– mówi NGO rzecznik prasowy ZChR Paweł Czyż.

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte