Kapsuła czasu w Krakowie

Zastępca Naczelnego

Foto za YT

Stanęła przed gmachem głównym Muzeum Narodowego. Znajdą się w niej eseje, reportaże, wywiady, rysunki, kolaże, grafika komputerowa, a także nagrania audio, audio-wideo i wideo, które może przesłać każdy.

Rzeźba została stworzona z inicjatywy fundacji TworzyMY Kraków. Autorem projektu kapsuły czasu jest Aleksander Rokosz. Artysta inspirował się wyglądem hejnalicy Kościoła Mariackiego”

– czytamy w portalu KrKNews.

Zwycięskie dzieła zostaną wyłonione przez jury i umieszczone w rzeźbie. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz na stronie https://kapsulaczasu.org/wyslij-prace/

Kapsuła czasu po raz pierwszy zostanie otwarta w 2030 roku. Następnie zawartość będzie pokazywana światu co 25 lat. Pomysłodawcy chcą, by finał akcji przypadł za… 100 lat, czyli w 2120 roku! Do 31 lipca będzie można oglądać rzeźbę pod gmachem głównym Muzeum Narodowego. Od 1 sierpnia do 3 września kapsuła czasu będzie znajdować się na Dolnych Młynach. Uroczyste zamknięcie serca nastąpi 5 września na Placu Szczepańskim. Kapsuła będzie podróżować po Polsce i pojawi się w najważniejszych miejscach kulturalno-rozrywkowych. Docelowym miejscem spoczynku rzeźby będzie Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego”

– napisał portal.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte