Nie będzie dochodzenia w sprawie wizyty polityków na Wawelu

Zastępca Naczelnego

Prokuratura Okręgowa w Krakowie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie domniemanego nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości podczas ich pobytu przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej – poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył zawiadomienie w tej sprawie.

Szef PO Rafał Babiński stwierdził, że jest ono zbyt lakoniczne, a opieranie się wyłącznie na doniesieniach medialnych nie stanowi wystarczających podstaw do rozpoczęcia postępowania.

Działacze Ośrodka nie są usatysfakcjonowani tą odpowiedzią, którą uznali za prywatną korespondencję, a nie za pismo urzędowe.

Nie jest to pierwszy raz, gdy prokuratorzy starają się wykorzystywać kruczki prawne, by uniemożliwić nam, jako obywatelom, dochodzenie swoich praw. Jednak i tym razem nie pozostawimy sprawy samej sobie, podejmujemy kolejne działania”

– napisali na swojej stronie internetowej.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte