Mieszkańcy regionu tłumnie wrócili do placówek ZUS, po tym jak 4 maja urząd przywrócił bezpośrednią obsługę klientów. Tylko w poniedziałek i wtorek doradcy na salach obsługi udzielili wsparcia ponad 2,2 tys. osobom.
Nowe atrakcje na Magurze Małastowskiej
Dzisiaj turysta nie zadowala się już zdobyciem górskiego szczytu i odpoczynkiem, posiłkiem lub noclegiem w schronisku. Domaga się także innych atrakcji, które coraz częściej zapewniają mu władze samorządowe, na terenie których znajdują się pasma górskie.
Maseczki, dyscyplina, wolność
1Opinie na temat sensowności noszenia – podczas pandemii koronawirusa – w miejscach publicznych maseczek zakrywających usta i nos są na całym świecie podzielone, podobnie jak w każdej sprawie interesującej ogół społeczeństwa. Jedni posłusznie stosują się do zaleceń w tej materii, inni nie chcą się im podporządkować nawet pod groźbą zapłacenia wysokiej grzywny.
Koronawirusowe problemy firm pogrzebowych
Polska Izba Branży Pogrzebowej szacuje, że w niektórych częściach Polski liczba pochówków w okresie pandemii koronawirusa zmniejszyła się nawet o 40 procent – poinformował portal LoveKraków.
Lubelski samorząd debatuje nad uhonorowaniem Mieczysława Czechowicza. Czy w Lublinie będzie ulica, plac lub rondo nieżyjącego artysty w 90. rocznicę urodzin?
W tym roku mija 90. rocznica urodzin wybitnego polskiego aktora Mieczysława Czechowicza. Ten nieco dziś zapomniany aktor w 1945 roku był więziony jako 15-letni dziecko przez Urząd Bezpieczeństwa w Lublinie. Szesnastego czerwca 1945 roku po trwającym trzy dni procesie Sąd Wojskowy Okręgu Lubelskiego wydał wyrok. W oparciu o sfingowane zarzuty kilkunastu młodych ludzi, jeszcze niedawno żołnierzy AK i harcerzy Szarych Szeregów, skazano na kary kilkuletniego więzienia za „działalność antypaństwową”. 10 lutego petycję do prezydenta tego miasta Krzysztofa Żuka i przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublinie Jarosława Pakuły w sprawie uhonorowania w rodzinnym Lublinie Mieczysława Czechowicza nazwą ulicy, placu lub ronda złożyło Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. Wczoraj nad inicjatywą debatowała Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej Lublina.
Czy Samorządowa Karta Praw Rodziny zostanie wprowadzona we Wrocławiu?
1– W dniu 6 maja 2020r. została złożona we wrocławskim Ratuszu, siedzibie władz miasta, petycja Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, dotycząca wprowadzenia Samorządowej Karty Praw Rodziny – informuje przewodnicząca Okręgu Wrocławskiego ZChR, dr Ewelina Kondziela, która osobiście złożyła dokument we wrocławskim urzędzie miejskim. Ten projekt chadeków został pracowany na bazie dokumentu przedstawionego przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.