Nowe atrakcje na Magurze Małastowskiej

Zastępca Naczelnego

Fot. ilustracyjne

Dzisiaj turysta nie zadowala się już zdobyciem górskiego szczytu i odpoczynkiem, posiłkiem lub noclegiem w schronisku. Domaga się także innych atrakcji, które coraz częściej zapewniają mu władze samorządowe, na terenie których znajdują się pasma górskie.

Takie właśnie nowinki szykowane są przed rozpoczęciem sezonu letniego na szczycie Magury Małastowskiej (813 metrów n.p.m.) koło Gorlic. Między górną stacją narciarską a schroniskiem powstanie tam park rodzinny.

Będą wykonane alejki, ławeczki, place zabaw dla dzieci, ścieżka zdrowia na sam szczyt Magury i duża platforma widokowa, gdzie będzie można poleżeć sobie na leżaku i podziwiać piękne widoki. Myślę, że wpłynie to na całoroczną atrakcyjność tego stoku”

– powiedziała Radiu Kraków Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

Koszt inwestycji oszacowano na pół miliona złotych. Pieniądze pochodzą ze środków finansowych Unii Europejskiej. Prace mają zakończyć się jeszcze w czerwcu.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte