#DajżeKompa

Zastępca Naczelnego

Fot. za Securly Blog

Staraniem Urzędu Miasta Krakowa i podwawelskich firm powstał portal o powyższej nazwie, na którym mogą zarejestrować się osoby chcące przekazać nieużywany komputer dzieciom do zdalnej nauki oraz rodzice uczniów potrzebujących takiego sprzętu – poinformowało Radio Kraków.

Zanim komputer zostanie przekazany dziecku, trafi do serwisu i zostanie zdezynfekowany. Potrzeby, które zostaną zgłoszone, będą weryfikowane przez dyrektorów krakowskich szkół. Dzieci potrzebujące otrzymają sprzęt od darczyńczów. On będzie po dezynfekcji przygotowany do tego, żeby mógł być używany. Zrobi to jedna z firm, która zadeklarowała taką pomoc. Sprzęt trafi paczkomatem do potrzebujących dzieci”

– powiedziała krakowskiej rozgłośni dyrektorka Wydziału Edukacji UMK Ewa Całus.

Kraków z rządowego projektu na komputery dla uczniów otrzymał 100 tysięcy złotych. To wystarczy na zakup kilkudziesięciu komputerów. Tymczasem w mieście zdanie uczy się 137 tysięcy uczniów”

– czytamy na stronie internetowej RK.

Nowy portal o nazwie wziętej z podwawelskiej gwary może efektywnie pomóc wielu uczniom krakowskich szkół.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte