Krakowianie nie dostaną maseczek

Zastępca Naczelnego

Fot. za YT

Miasto Kraków nie zapewni bezpłatnych maseczek ochronnych każdemu z jego mieszkańców, o co zwrócił się do prezydenta Jacka Majchrowskiego radny Łukasz Wantuch – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Nie przewidujemy zakupu dla pojedynczych mieszkańców. Miasto skupia się na pomocy dla szpitali, które są bezpośrednio zaangażowane w pomoc chorym. Doposażamy placówki medyczne, wspieramy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Domy Pomocy Społecznej, Straż Miejską. Z rezerwy na zarządzanie kryzysowe miasto przekazało prawie 900 tysięcy złotych dla szpitali miejskich: im. Stefana Żeromskiego i im. Gabriela Narutowicza”

– powiedziała PAP Joanna Korta z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

W tej chwili przygotowywana jest umowa dotacyjna z rezerwy na zarządzanie kryzysowe dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie; chodzi o 500 tys. zł na walkę z koronawirusem”

– czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte