Adam Słomka ocenia, że budowanie obozu „dobrej zmiany” ze środowiskiem Jarosława Gowina było błędem

Zastępca Naczelnego

Adam Słomka/@Slomka_KPN TT

Opozycja krytykuje Jarosława Kaczyńskiego za to, że mimo epidemii prze do wyborów 10 maja. – Te wybory, które proponujemy, są całkowicie bezpieczne – mówił w radiowej Jedynce prezes PiS.

Tymczasem Porozumienie Jarosława Gowina zagłosuje przeciw wprowadzeniu głosowania korespondencyjnego; przynajmniej w wyborach 10 maja – stwierdził Kamil Bortniczuk w rozmowie z z Robertem Mazurkiem w „Porannej rozmowie” RMF FM. – Uważamy, że nie da się ich w sposób sprawny i bezpieczny przeprowadzić – dodał.

Prezes Jarosław Kaczyński postanowił tworzyć tzw. obóz „dobrej zmiany” z ministrem sprawiedliwości w rządzie Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj płaci politycznie za takie decyzje. Prawo i Sprawiedliwość mogło rozmawiać z ugrupowaniami niezależnymi, np. chadekami czy antykomunistami. Wybrano jednak Porozumienie Jarosława Gowina”

– powiedział dziś portalowi CHADECY Niezależna Agencja Informacyjna przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – Niezlomni, były poseł na Sejm RP I,II,III kadencji Adam Słomka.

Środowiska niezależne pozostające poza obozem Zjednoczonej Prawicy mają też różne opinie na temat terminu wyborów prezydenckich. Lider Zjednoczenia Chrzescijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski powiedział w środowym wywiadzie dla Gazety Wyborczej w Olsztynie, że

ZChR uznaje za konieczne przełożenie wyborów prezydenckich, a według niego najlepiej służyłaby temu zgodna zmiana konstytucji przez wszystkie siły polityczne”.

PR/RMF FM/Chadecy.pl/Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte