Telefoniczne wsparcie dla seniorów

Zastępca Naczelnego

Uniwersytet Jagielloński i Urząd Miasta Krakowa zapraszają osoby starsze i samotne, które nie opuszczają domów ze względu na epidemię koronawirusa do skorzystania z możliwości codziennej, wspierającej ich rozmowy telefonicznej w ramach akcji „TelefonUJ do Seniora” – poinformowało Radio Kraków.

„Osoby, które samotnie przebywają w domach i chciałyby codziennie o uzgodnionej porze porozmawiać przez telefon z miłą studentką lub studentem proszone są o podanie swego imienia i numeru telefonu, dzwoniąc lub przesyłając SMS na numer 797 905 860. To numer Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, która pomaga studentom i pracownikom UJ zrealizować to piękne przedsięwzięcie” – czytamy na stronie krakowskiej rozgłośni.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Chadecy proponują uruchomienie specjalnego numeru telefonu dla seniorów na czas pandemii!

Jesteśmy przekonani, że szczególnie w trudnych chwilach, jakie są naszym udziałem, rozmowa z przyjaźnie nastawioną osobą może przynieść wiele satysfakcji, pozwoli poczuć, że nie jesteśmy sami, doda otuchy i sprawi, że poczujemy się lepiej. Może okazać się, że będzie to początek znajomości, która owocna przetrwa czas pandemii. Łatwo wyobrazić też sobie, że to państwo seniorzy staną się mentorami swoich telefonicznych opiekunów”

– powiedziała Radiu Kraków Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej Anna Okońska-Walkowicz.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte