Dajcie spokój Szumowskiemu!

Zastępca Naczelnego1

Łukasz Szymowski/YT

Minister zdrowia jest obecnie z oczywistych powodów najważniejszym obok premiera członkiem rządu. Każde jego wystąpienie publiczne jest wysłuchiwane z należytą uwagą, zwłaszcza że zawsze wypowiada się konkretnie i sugestywnie. Nic dziwnego, że Łukaszowi Szumowskiemu ufa większość Polaków, a podejmowane przezeń decyzje są doceniane nawet przez opozycję.

Niestety, coraz częściej dziennikarze antyrządowych mediów zadają mu pytania ściśle politycznej natury, np. o to, czy wybory prezydenckie powinny odbyć się w wyznaczonym terminie. Minister nieodmiennie odpowiada, że zajmuje go teraz wyłącznie walka z pandemią i nie ma czasu ani ochoty wdawać się w dywagacje na żaden inny temat.

Ministrowi Szumowskiemu należy się wielki szacunek za to, co tak wspaniale robi, a czego wymiernym dowodem jest niewielka liczba zarażonych oraz zmarłych w Polsce w stosunku do innych krajów zaatakowanych przez koronawirusa. Dlatego apeluję do dziennikarzy, aby przestali mu zadawać pytania, na które najwyraźniej nie ma ochoty odpowiadać, ponieważ nie wiążą się z jego służbowymi obowiązkami.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

  1. Lewak
    | ID: 16f8cfd6 | #1

    „Ministrowi Szumowskiemu należy się wielki szacunek za to, co tak wspaniale robi, a czego wymiernym dowodem jest niewielka liczba zarażonych oraz zmarłych w Polsce w stosunku do innych krajów zaatakowanych przez koronawirusa.”

    Podpowiem, że gdyby zaprzestać robić testów to liczba nowych przypadków wyniosłaby 0 a tym samym nie byloby przypadków śmiertelnych w związku z koronawirusem. Pełen sukces rządu. W WHO, UE, ONZ itp. klaskaliby i płakali ze wzruszenia. A tak na serio to ten rząd w obliczu kryzysu nieudolny. Wszyscy mądrzy mówili, że PiS rządzić nie potrafi. Nie sztuką jest rządzić w czasach dobrobytu. Teraz kiedy jest kryzys okazuje się, że cała kasa z rezerw została przejedzona przez patologię i nierobów. Pozatym zrzucanie winy za swoją nieporadność po 4.5 roku rządzenia na poprzedników jest kur…stwem

Komentarze są zamknięte