Duchowa adopcja konających i pracowników służby zdrowia

Zastępca Naczelnego

Fot. za nst.com.my

Należący do działającego również w Polsce Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” Włosi wyszli z inicjatywą pod hasłem „Adoptuj konającego” – podała Katolicka Agencja Informacyjna.

Jest to zachęta do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia za umierających, którzy chorują na COVID-19, a nie mają możliwości przyjęcia sakramentów, szczególnie zaś za tych, którzy przebywają na oddziałach intensywnej terapii.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia na stronie: faustyna.pl prowadzą dzieło <Koronki za konających>. Na numer 505 060 205 można wysyłać sms tylko z imionami umierających (bez żadnych dopisków)”

– czytamy w depeszy KAI.

Siostry podjęły też własną akcję, którą nazwały: „Adoptuj Medyka”. W jej ramach należy objąć modlitwą i duchową opieką lekarzy, pielęgniarki, laborantów, ratowników medycznych oraz innych pracowników służby zdrowia, którzy są na pierwszej linii frontu z pandemią koronawirusa.

Planowane na 27-29 marca w łagiewnickim sanktuarium rekolekcje wielkopostne organizowane przez „Faustinum” odbędą się w tym samym terminie, ale przez internet na stronie www.faustinum.pl. Ich temat został zaczerpnięty z „Dzienniczka” Świętej Siostry Faustyny: „Eucharystio – życie mej duszy”, a poprowadzą je siostry.

Na stronie będą umieszczane nagrane konferencje jako wprowadzenia do osobistej przedłużonej modlitwy oraz praktyczne wskazania, jak przeżywać te rekolekcje we własnych domach i pośród codzienności życia. Uczestnicy będą także zaproszeni do udziału w Eucharystii oraz do wspólnej modlitwy z siostrami przez transmisję on-line z  Sanktuarium, prowadzona na: www.faustyna.pl. Szczegółowe informacje na www.faustinum.pl”

– napisała Katolicka Agencja Informacyjna.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte