Dr Bogusław Rogalski: Władze Bielska-Białej lustrują w IPN śp. Karola Wojtyłę seniora. Ciekawe, że w sprawie premiera PRL Tadeusza Mazowieckiego nie byli tacy „nadgorliwi”!

Zastępca Naczelnego1

Grafika za ZChR

Samorządowe władze Bielska-Białej, na czele których w powiecie bielskim stoi prezydent tego miasta Jarosław Klimaszewski, postanowiły wystąpić do Instytutu Pamięci Narodowej z wnioskiem o zlustrowanie – zwane zweryfikowaniem – postaci śp. Karola Wojtyły seniora.

O upamiętnienie Karola Wojtyły seniora – śp. ojca Wielkiego Papieża, Jana Pawła II – poprzez nadanie w Bielsku-Białej jednej z ulic, placu czy ronda imienia urodzonego w Lipniku – dzisiejszej dzielnicy tego miasta – wystąpiła przewodnicząca Okręgu Bielskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Monika Socha-Czyż. To oczywisty skandal do kwadratu, jeśli się zważy, że 17 grudnia 2019 roku Rada Miejska w Bielsku-Białej podjęła w ekspresowym tempie uchwałę o upamiętnieniu premiera PRL Tadeusza Mazowieckiego. W tej sprawie, przed podjęciem decyzji, o żadną lustrację czy weryfikację kontrowersyjnego polityka, posła na sejm PRL nie wystąpiono. Tymczasem w 1953 w „Wrocławski Tygodnik Katolików” opublikował on artykuł krytykujący działalność biskupa Czesława Kaczmarka, skazanego w tym samym roku w procesie pokazowym!

GŁOS W DYSUSJI NAD UPAMIĘTNIENIEM TADEUSZA MAZOWIECKIEGO

 

Samorządowcy z Bielska-Białej prowadzą skandaliczną politykę historyczną. Niedawno postanowili – również bez opinii Instytutu Pamięci Narodowej – upamiętnić zmarłą w 1933 roku austriacką śpiewaczkę Selmę von Halban (Kurz), która była oskarżana wprost o szerzenie kultury niemieckojęzycznej. Do tego ostentacyjnie bielski samorząd uznał, że śp. marszałek senior Sejmu RP VIII kadencji dr Kornel Morawiecki również nie zasługuje na upamiętnienie w tym mieście. Radni Platformy Obywatelskiej z Bielska-Białej postanowili przy tym, że powstanie tam ulica Galicyjska. Jak wszystkim wiadomo, termin Galicja został rozpowszechniony przez austriackich zaborców. To luminarzom z bielskiego samorządu nie przeszkadza!

CZYTAJ TAKŻE:

Relatywizowanie faktów historycznych. Czy w Bielsku-Białej zostanie upamiętniony Tadeusz Mazowiecki jako „pierwszy Premier III RP”?

Bielska radna PiS Barbara Waluś „zmasakrowała” upamiętnienie Tadeusza Mazowieckiego

Czy Platforma Obywatelska zwalcza pamięć o założycielu „Solidarności Walczącej”?

Czy Karol Wojtyła senior będzie upamiętniony w Bielsku-Białej?

Radni Platformy Obywatelskiej z Bielska-Białej przeciwko transparentności obrad komisji! Wiarygodność obietnic PO w rozsypce?

Czy Samorządowa Karta Praw Rodzin zostanie wprowadzona w Bielsku-Białej?

Ponadpartyjna zgoda. Rzekomo nie ma miejsca, ani środków na pomnik Bohdana Smolenia w Bielsku-Białej!

BIELSCY RADNI NIE CHCĄ JAWNOŚCI!

W tej sytuacji warto domagać się transparentności decyzji. Niestety na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej tamtejsi radni Platformy Obywatelskiej odrzucili wniosek o nagrywanie i udostępnianie posiedzeń przebiegu wszystkich komisji tej rady miejskiej. Atak na pamięć o śp. Karolu Wojtyle seniorze w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II jest de facto bezczelnym atakiem na wartości chrześcijańskie i dzieło jakie formułował nasz Wielki Rodak, którego życie zostało ukształtowane pod wypływem poglądów ojca. Apeluję zatem do bielskich radnych tzw. dobrej zmiany o oprotestowanie działań podejmowanych przez obóz totalnej opozycji w tym mieście. Kadencje samorządu przeminą, a wstyd zostaje!

dr Bogusław Rogalski *

* prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji.

  1. Anonim
    | ID: 79e719ab | #1

    Legion Chrystusa i Banco Vaticano. Wystarczy?

Komentarze są zamknięte