Samoobsługowy Lewiatan czynny w niehandlowe niedziele i w święta

Zastępca Naczelnego

Fot. za YT

Lewiatan uruchomił innowacyjny sklep samoobsługowy obok swojej stacjonarnej placówki przy alei 29 listopada w Krakowie – poinformował portal LoveKraków.

To rozwiązanie, które umożliwia samodzielne robienie zakupów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, w tym w święta i niehandlowe niedziele. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce i jedno z pierwszych w Europie”

– czytamy na stronie https://lovekrakow.pl/

Za pomocą delikatnie działającego taśmociągu zamówiony produkt jest wprowadzany do specjalnej windy, która gromadzi zakupione produkty i dostarcza je do okienka, w którym wydawane są zakupy. Produkty, które łatwo uszkodzić, np. jajka czy produkty w szklanych opakowaniach, również są bezpieczne w drodze do okienka” 

– wyjaśnił portalowi wiceprezes zarządu Lewiatan Małopolska Kazimierz Mars.

Urządzenie jest stanie pomieścić do 200 produktów z różnych kategorii, w tym nabiału, mięsa, słodyczy, pieczywa czy napojów. Posiada regulowany system chłodzenia, dzięki czemu jest przystosowana do przechowywania jaj czy produktów mlecznych. Wiceszef małopolskiego Lewiatana, podkreśla, że nowatorski projekt sklepu samoobsługowego powstał z inicjatywy Państwa Alicji i Wiktora Wieleckich z Krakowa”

– napisano na stronie LoveKraków.

Wierzymy, że samoobsługowy sklep, który od stycznia działa w Krakowie, będzie inspiracją dla innych naszych franczyzobiorców. Zachęci ich do wykorzystania tego rozwiązania w swoim sklepie, ale też do zgłaszania własnych pomysłów. Zainteresowanie sklepem samoobsługowym jest spore i planowane jest wdrożenie go w kolejnych placówkach sieci” 

– dodał Mars w rozmowie z portalem.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte