Abp Jędraszewski na cenzurowanym

Zastępca Naczelnego

Nie ma obecnie w Polsce bardziej krytykowanego hierarchy kościelnego od metropolity krakowskiego księdza arcybiskupa profesora Marka Jędraszewskiego.

Atakują go nie tylko ludzie nie mający pojęcia o Magisterium, ale także ci, którzy dobrze je znają, ale uważają, że ten wybitny chrześcijański naukowiec – w przeciwieństwie do nich – błędnie interpretuje Ewangelię.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Dr Bogusław Rogalski: Murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim!

Znam ks. prof. Jędraszewskiego od wielu lat, wiem że bardzo cenił go Jan Paweł II i jak wysoką pozycję zyskał on w światowej filozofii dzięki swoim znakomitym pracom z tej dziedziny.

Z nieobcym mu – a także mnie – stoickim spokojem obserwuję więc ataki przypuszczane nań przez ludzi o marnej kondycji intelektualnej nie wspominając o moralnej.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.