Rekordowa liczba wypłat z cudzej karty

Zastępca Naczelnego

Funkcjonariusze zatrzymali 62-letnią kobietę podejrzaną o przywłaszczenie zagubionej karty płatniczej i posłużenie się nią aż 771 razy – poinformowała na swojej stronie internetowej Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

9 listopada br. w Komisariacie Policji IV w Krakowie zostało przyjęte zawiadomienie o wielokrotnym nieuprawnionym posłużeniu się zagubioną kartą płatniczą. Właścicielka karty bankomatowej początkowo myślała, że karta zawieruszyła się i znajduje się gdzieś w mieszkaniu. Sama korzystała z płatności elektronicznej za pomocą telefonu. Tymczasem, w ciągu 10 miesięcy od momentu utracenia karty, ktoś posłużył się nią 771 razy wyciągając z konta 6,5 tys. złotych. Jak ustalono, amator cudzych pieniędzy płacił kartą zbliżeniowo (poniżej pewnej kwoty nie trzeba wpisywać PIN-u) za zakupy spożywcze czy np. bilety MPK”

– czytamy na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/

  Policjanci w ciągu kilku dni po otrzymaniu zgłoszenia namierzyli i zatrzymali rekordzistkę w posługiwaniu się cudzą kartą płatniczą. Dowód przestępstwa znaleźli w jej mieszkaniu.

Zatrzymana kobieta trafiła do komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Podejrzana przyznała się do nich i złożyła wyjaśnienia, m.in. podała, że kartę znalazła w automacie z biletami. Podejrzana wyraziła skruchę za popełnione czyny i wyraziła również wolę dobrowolnego poddania się karze”

– napisano na stronie KWP w Krakowie.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.