Projekt uhonorowania Jana Olszewskiego w Bielsku-Białej zdjęty z porządku sesji rady miejskiej po publicznym stanowisku Antoniego Macierewicza!

Zastępca Naczelnego

Paweł Czyż na sesji RM Bielska-Białej/YT

Radni Rady Miejskiej w Bielsku-Białej zdjęli z porządku obrad projekt uchwały wyrzucającej de facto „do kosza” wniosek Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskego o uhonorowanie śp. Premiera Jana Olszewskiego nazwą ulicy – petycja z 18 lutego autorstwa Moniki Sochy-Czyż, byłej radnej wojwódzkiej poprzedniej kadencji z listy PiS. Na sesji rady miejskiej Towarzystwo reprezentował redaktor naczelny NGO, Paweł Czyż.

Po dzisiejszym stanowisku wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza, który wskazał, że Jan Olszewski zasługuje na szybkie upamiętnienie w tym mieście, radny Porozumienia Jarosława Gowina, Janusz Buzek wycofał się z propozycji projektu uchwały w dotychczasowej formie.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz popiera szybkie upamiętnienie Jana Olszewskiego nazwą ulicy w Bielsku-Białej

To dobrze, że stanowisko ministra Macierewicza spowodowało radykalną zmianę podejścia lokalnych radnych PiS. Trzeba iść drogą patriotycznych gestów, a nie wspierać większość z Radzie Miejskiej w Bielsku-Białej, która – projekt radnego Janusza Buzka przewidujący wrzucenie mojej inicjatywy do „banku danych”, tj. „samorządowej zamrażarki”, czytaj „do kosza” – chętnie forsowała. Lokalna struktura Prawa i Sprawiedliwości uniknęła kompromitacji. Zobaczymy co będzie dalej. Radny Buzek wił się na sesji i szukał ratunku. Na szczęście wsparliśmy go we wniosku o zdjęcie obecnego fatalnego projektu z obrad rady”

– komentuje prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż.

ZOBACZ FRAGMENT SESJI RADY MIEJSKIEJ W BIELSKU-BIAŁEJ

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte