Nergal podeptał obraz Matki Boskiej! Będzie zawiadomienie o przestępstwie

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż, fot. NGO

Adam Darski znany również jako Nergal nie raz już okazywał swoją pogardę dla wiary chrześcijańskiej. Tym razem na jego profilu na Facebooku pojawiło się zdjęcie, na którym muzyk… depcze obraz Matki Boskiej. Fotografia trafiła na portal społecznościowy już w środę. Facebook, pomimo licznych zgłoszeń, nie widzi w tym nic złego – podała Niezależna.pl – To jest efekt postawy polskiego sądownictwa. Jak w marcu 2015 roku zdecydował Sąd Najwyższy działanie Adama Darskiego „Nergala”, który publicznie podarł biblię nie było akceptowalne, ale nie wyczerpywało znamion przestępstwa. Przypominam, że wówczas w uzasadnieniu oddalenia kasacji sędzia Jacek Sobczak, uznał, że wystąpienie Darskiego odnosiło się do określonego kręgu osób, zwolenników tego typu przekazu. Taka sytuacja wymaga aktywności i w poniedziałek złożę zawiadomienie o przestępstwie skandalisty, który naruszył naszym zdaniem art. 196 Kodeksu karnego – mówi NGO prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego i radna Sejmiku Wojewodztwa Śląskiego z PiS poprzedniej kadencji, Monika Socha-Czyż.

Skandal szerzej opisała Niezależna:

Nergal nie od dziś robi wszystko, by wyrazić swoją pogardę wobec Boga i wierzących. Wystarczy przypomnieć okładkę ostatniej płyty jego zespołu „Behemoth” i singla ją promującego pod tytułem „GOD=DOG”, czyli „Bóg=Pies”.  Zdjęcie, które znalazło się na okładce, przedstawia członków zespołu, ucharakteryzowanych na postaci biblijne, w tym Jezusa Chrystusa wiszącego na krzyżu! Tym razem Darski po raz kolejny postanowił o sobie przypomnieć. Nergal najwyraźniej wychodzi z założenia, że jeżeli nie ma się nic wartościowego do zaoferowania, to trzeba obrażać”.

Nie wszyscy uważają, ze skandalista ma jakieś specjalne prawa.

Przypominam, że w sierpniu Adam Darski został wyrzucony z siłowni w USA. Obsłudze placówki YMCA (Związek Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej) nie spodobała się koszulka muzyka z logiem blackmetalowego zespołu Darkthrone z pentagramem. Na banknotach w USA jest obecna dewiza pokładania zaufania w Bogu. Nikomu rozsądnemu to nie przeszkadza. Niestety, hejt rozpętany w Polsce przez totalną opozycję spowodował istny wysyp ataków na patriotów i wiarę. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach złożyliśmy kilka zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstw, m.in. przez kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Klaudię Jachirę czy Zbigniewa Stonogę. Zjawisko lawinowo narasta. Będziemy jednak na takie sygnały zawsze reagowali” 

– mówi w rozmowie z NGO Socha-Czyż.

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte