Wzorowa postawa wielkopolskiego policjanta

Zastępca Naczelnego

Fot. za tripadvisor.ch

O tym, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale także w czasie wolnym, a nawet na wakacjach pięknie zaświadczył funkcjonariusz z Komisariatu Wodnego w Poznaniu sierżant sztabowy Patryk Chrastek, który w trakcie urlopu w Egipcie uratował w jednym z kurortów w egipskiej Hurghadzie topiącą się 5-latkę.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, kiedy policjant kąpał się w basenie pełnym ludzi, zauważył krztuszącą się dziewczynkę, która nagle zniknęła pod wodą. Żadna z będących w jej pobliżu osób nie zareagowała, tylko sierż. Chrastek podpłynął do niej, wyciągnął ją spod wody i odholował do brzegu.

Na powierzchni około 5-letnia dziewczynka zaczęła wypluwać wodę i łapać oddech. Była bardzo zdenerwowana. Po chwili podbiegł do niej niczego nieświadomy tata. Jak się okazało dziewczynka odpłynęła od rodziców, korzystając z ich nieuwagi. Dzięki czujności funkcjonariusza wypoczynek dla tej egipskiej rodziny nie skończył się tragicznie”

– powiedziała PAP Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte