Kompromitacja gen. Różańskiego

Zastępca Naczelnego1

ge, Mirosław Różański/YT

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych  w latach 2015-2016 generał broni doktor Mirosław Różański udzielił obszernego wywiadu „Gazecie Wyborczej”. Po jego lekturze przyszła mi na myśl stara zasada, że armia ma być wielkim niemową.

Generałowie i wyżsi oficerowie nie powinni wypowiadać się w sprawach politycznych, ponieważ grozi im to kompromitacją, zwłaszcza jeżeli odreagowują swoje kompleksy po odejściu ze służby. Chcąc zemścić się na nieprzyjaznej im władzy są gotowi formułować dowolne głupstwa, co im nie przystoi.

Wywiad gen. Różańskiego jest tego najlepszym i zarazem bardzo smutnym dowodem.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

  1. Jarpako
    | ID: 2561873f | #1

    Nie bądźcie Państwo zdziwieni, że radziecki generał były członek PZPR będzie się cieszył z sukcesów Polskiej Armii. Jak rozbrajał Wojsko Polskie i milczał jak POrębańcy tworzyli niejasne struktury dowodzenia to był „charoszyj”. W tej chwili jeżeli działa przeciwko Polsce powinien być za to rozliczony, bo jak miał realny wpływ to nic nie mówił może „diengi pauczył”. Odesłać go do Rosji tam jego filozofia w tym marksistowska będzie słuszna.

Komentarze są zamknięte