PILNE! Policja zatrzymała dziennikarza NGO. Rozbity wiec wyborczy w Warszawie?

Zastępca Naczelnego1

O dołączeniu do KW Prawica Stronnictwa Pracy, Konfederacji Polski Niepodległej i Kongresu Nowej Prawicy poinformował we wtorek lider Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek. Przedstawiciele tych ugrupowań podkreślali istnienie „wspólnych idei” i postulatów w ramach KW Prawica. Tymczasem, około godziny 18:00 funkcjonariusze Policji mieli rozbić wiec wyborczy z udziałem Adama Słomki! Zatrzymano też dziennikarza NGO Warszawa Janusza Daniluka, który rejestrował wydarzenie.

– Dziś po wspólnej konferencji prasowej środowisk Prawicy RP, KPN-Niezłomni, Stronnictwa Pracy czy KNP zostałem poproszony przez sztab wyborczy o rozdawanie w Warszawie tabelek poparcia. Zorganizowaliśmy wiec wyborczy, w czasie którego społecznie zdekomunizowaliśmy ulicę Małego Franka (PPR/Gwardia Ludowa) przywracając pamięć o Danucie Siedzikównie, ps. „Inka”. Jutro mamy rocznicę mordu dokonanej na bohaterskiej sanitariuszce. Na wiec napadli funkcjonariusze Policji w obronie komunistycznej nazwy. Straciłem przytomność, zostałem skuty z rękami na plecach, zawleczony do radiowozu i przewieziony na komendę. Po godzinie i intrewencji lekarza z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu zostałem przewieziony do Szpitala Wolskiego. To wprost metody, jakie widzimy w relacjach z Rosji Putina czy Białorusi – mówi NGO Adam Słomka.

Jak podała Polska Agencja Prasowa:

Dzisiaj do Komitetu Wyborczego Prawica dołączają nowe środowiska: Stronnictwo Pracy, Konfederacja Polski Niepodległej i Kongres Nowej Prawicy

— poinformował we wtorek lider Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek.

To powód do wielkiej radości dlatego, że środowiska prawicy niezależne ideowo, krytyczne się łączą, by dobrze wystąpić w tych wyborach

— dodał.

Przedstawiciele SP, KPN i KNP podkreślali istnienie „wspólnoty ideowej” między ugrupowaniami.

Bardzo się cieszymy, że jest poszukiwanie takiej wspólnoty ideowej na prawicy i że różne środowiska potrafią współpracować

— podkreślił Adam Słomka, lider KPN.

Wiceprezes SP Grażyna Wasilewska-Miernicka stwierdziła, że nowym ugrupowaniom w KW Prawica „chodzi o Polskę, a nie o etaty”.

Słomka zaznaczył, że „Konfederacja chce wnieść do KW Prawica doświadczenie”. Jednocześnie wytknął brak lustracji i dekomunizacji w polskim systemie sądownictwa. Zaproponował przy tym jawność wszystkich procesów sądowych”.

Wydarzenia z Warszawy bynajmniej nie dotyczyły jedynie działaczy patriotycznych.

To skandal w wielu wymiarach. Chociaż nasz redakcyjny kolega Janusz Daniluk wylegitymował się stosowną legitymacją i poinformował, że przygotowuje materiał dla NGO, to został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Zabrano mu również kamerę. Domagam się, aby w tej sprawie przeprowadzono postępowanie wyjaśniające” 

– mówi nam redaktor naczelny NGO Paweł Czyż.

 

Do sprawy wrócimy!

 

Paweł Lenartowicz

 

 1. WITEK Szalankiewicz
  | ID: 95c287f4 | #1

  Bandyckie wladze stolicy robia te bolszewickie prowokacje bo wiedza ze tzw. Warszawiacy nie beda protestowac bo to agenci I ich rodzinki wybieraja tych trzeszczacych gronkowcow .
  Nie wiem tylko jak naplywowi- Sloiki – glosuja?
  Rocznica zbrodni Bochaterskiej Inki a te gnoje czerwone nasylaja specjalnych policjantow o mentalnosci Zomowcow.
  NIE CHCEMY KOMUNY,NIE CHCEMY I JUZ!!!!!

Komentarze są zamknięte