Adam Słomka represjonowany za odważne zniesienie monumentu zdrajcy Berlinga?

Zastępca Naczelnego2

Fot. za @Slomka_KPN/YT

Wczoraj wieczorem z Warszawy – po trzech dekadach od upadku komunizmu – zniknał monument sowieckiego generała Zygmunta Berlinga, który jeszcze przed wybuchem ostatniej wojny światowej został relegowany z Wojska Polskiego. Po wspólnej napaści Niemiec i ZSRS na II RP Berling dopuścił się zdrady i wstąpił na służbę NKWD. Taka decyzja w warunkach wojny była i jest zagrożona karą śmierci. Wieczorem w niedzielę grupa zwolenników Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni z jej liderem Adamem Słomką społecznie zniosła warszawski monument Berlinga. Rzecznik ze stołecznej Policji podinsp. Magdalena Bieniak przekazała w niedzielę wieczorem, że wówczas nikt nie został zatrzymany w związku ze zdarzeniem. Tymczasem jest to publicznie podane kłamstwo! Zatrzymany został … Adam Słomka!

TAK UPADŁ MONUMENT ZYGMUNTA BERLINGA!

 

WYWÓZ RESZTEK MONUMENTU – MATERIAŁ KPN-NIEZŁOMNI

 

Monument zdrajcy i komunistycznego zbrodniarza tow. Zygmunta Berlinga został społecznie zniesiony. Skoro liczne samorządy składają odwołania od dezycji zastępczych wojewodów w sprawie totalitarnego nazewnictwa ulic … to nie było pewności, że obiekt pomnikopodobny sławiący od 1985 roku tego zdrajcę rzeczywiście zniknie. Trzy dekady po monumencie Dzierżyńskiego upadł zatem podobnie … jak setki takich monumentów w latach 1917-26. Zostałem zatrzymany przez Policję i przewieziony na komendę. Zabrano mi kartę SIM z numerem 601646080 i wręczono protokół, na którym sowiecki stopień wojskowy Berlinga napisany jest z dużej litery. Zostałem zwolniony około północy. Dziś na miejscu była ekipa kamieniarzy, która stwierdziła, że tego monumentu nie da się odbudować i właśnie jest zabierany na śmietnik. Pytam minister Elżbietę Witek: czy Polacy wobec bezczynności licznych samorządów w sprawie zniesienia nazw i obcych symboli mają brać gremialnie sprawy w swoje miejsce oraz być za to represjonowani? Kto decyduje, że totalitarny symbol jest „pomnikiem”? Postawione mi zarzuty są wprost śmieszne i godne Milicji Obywatelskiej. Po prostu wstyd”

– mówi NGO Adam Słomka.

 

Protokół zatrzymania Adama Słomki, fot. @Slomka_KPN TT

 

Piotr Galicki

 1. brawo slomka
  | ID: 3f079123 | #1

  ” Stań mu na ryju”
  Jesteśmy świadkami narodzin patryidiotów
  Którzy pluć będą na endo czy chamokomunę
  Zapominając o zydokomunie, która odpowiedzialna jest za mordy na Polakach!
  Winą Berlinga jest to, że szedł od Lenino po Berlin, ratując miliony istnień ludzkich przed pewną śmiercią zadaną im przez okupantów niemieckich
  Brawo patryidioci!

 2. historyk
  | ID: e4d8019e | #2

  Jak można tytułować się samemu vel ‚niezłomni’. Nie macie wstydu !

Komentarze są zamknięte