„Czystka” w Polskim Radiu za apel SDP w sprawie nowelizacji art. 212 Kodeksu karnego?

Zastępca Naczelnego

Foto za @GadowskiWitold TT

Niedawno Zarząd Główny  SDP stanowczo protestował przeciwko zaostrzeniu art. 212 k.k. oraz zaapelował do Senatu RP i Prezydenta RP o wycofanie się z tej zmiany. – Proponowana regulacja prawna jest więc  utrwaleniem patologii polskiego wymiaru sprawiedliwości poprzez utrzymywanie w nim represji karnych w sprawach dotyczących wolności słowa i wyrażania opinii, co dla dziennikarzy jest szczególnie dotkliwe, o czym przekonujemy się na co dzień w swojej pracy. ZG SDP stanowczo protestuje przeciwko zaostrzeniu art. 212 k.k. – napisali członkowie władz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wsród sygnatariuszy tego stanowiska znalazł się wiceprezes SDP red. Witold Gadowski, który dzisiaj podał na swoim profilu na Twitterze, że został usunięty z Polskiego Radia …

„Moi Drodzy, piszę do tych, którzy zarzucali mi współpracę z Polskim Radiem. Już nie macie argumentu :) …właśnie mnie wywalili :)”

napisał wiceprezes SDP.

CZYTAJ WIĘCEJ

SDP stanowczo protestuje przeciwko zaostrzeniu art. 212 k.k.

Od dłuższego czasu protestujemy jako środowisko Niezłomnych przeciwko stosowaniu w mediach publicznych cenzury prewencyjnej antykomunistów. Promuje się za to dewiantów i komunistów. Jako przewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Sejmu RP I kadencji wyrażam swoje oburzenie wyrzuceniem z Polskiego Radia red. Witolda Gadowskiego. Gdy po upadku komunizmu tworzyliśmy warunki dla rozwoju niezależnych mediów … to nikomu na mysl nie przyszło, że za protest związany z obroną wolności dziennikarskiej blisko trzy dekady później będzie się usuwać z mediów publicznych niepokornych dziennikarzy. Polecam zatem wszystkim antykomunistom, aby podawali informację o usunięciu red. gadowskiego z Polskiego Radia z hashtagiem #MuremZaGadowskim

– mówi NGO były poseł i lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka.

Warto dodać, że niedawno przed gmachem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji protestowali członkowie ugrupowania Adama Słomki. Szef KRRiT Witold Kołodziejski deklarował, że Rada zajmie się analizą sytuacji w TVP S.A. Dziś po wyrzuceniu z Polskiego Radia red. Witolda Gadowskiego okazało się, że problem jest znacznie głębszy.

Pikieta pod KRRiT, fot. KPN-NIEZŁOMNI

 

Redakcja Niezależnej Gazety Obywatelskiej zdecydowanie protestuje przeciwko nieudolnej próbie uciszenia nielicznych odważnych dziennikarzy pracujących w tzw. mediach publicznych, którzy maja odwagę – niezależnie od okoliczności – głosić opinie różne od oficjalnie akceptowanych przez zarządy TVP S.A. i Polskiego Radia. Krótko: #MuremZaGadowskim!

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte