Wygrana jak przegrana. Marsz PiS po stratę władzy?

Zastępca Naczelnego1

Monika Socha-Czyż

Wszystko wskazuje na to, że obóz Zjednoczonej Prawicy przegra jesienne wybory, w tym sensie, że nie utworzy po kolejnych wyborach nowego rządu. To wprost efekt błędnej analizy swoich możliwości i stosowania cenzury środowisk, które mogą stanowić przyszłych koalicjantów dla PiS. Tymczasem Koalicja Europejska oraz Wiosna Roberta Biedronia są wystarczająco silne, aby uzbierać w przyszłym Sejmie RP IX kadencji 231 „szabel” potrzebnych do odsunięcia od władzy ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

W opinii znanego działacza antykomunistycznego Adama Słomki (fragment poniżej) … władze Prawa i Sprawiedliwości postanowiły użyć realnej cenzury w mediach publicznych m.in. wobec środowiska Ruchu Prawdziwa Europa europosła prof. Mirosława Piotrowskiego i Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni Adama Słomki – lansując przy tym prorosyjski komitet wyborczy „Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy”. Koalicja stworzona przez Janusza Korwin-Mikke przypomina Ligę Polskich Rodzin – właściwie jest nowym wcieleniem byłego ugrupowania Romana Giertycha. Jest zatem wątpliwym czy po jesiennych wyborach Zjednoczona Prawica będzie mogła z tym środowiskiem zawrzeć większościową koalicję. Ruch Kukiz’15 znajduje się przy tym w kryzysie i balansuje na granicy 5 procent poparcia.

Od wielu miesięcy lider KPN-NIEZLOMNI Adam Słomka ostrzegał, że wyrugowanie jego środowiska z programów informacyjnych TVP S.A. i Polskiego Radia to fatalny błąd. Zdaniem tego polityka – Polacy potrzebują oferty antykomunistcznej. Mimo, że to ugrupowanie Adama Słomki ma prawo do używania skrotu nazwy „Konfederacja” po rejestracji tego komitetu w PKW (skrót KWW „Konfederacja”) to ktoś postanowił zużyć medialnie ten skrót/określenie … promując nieprawdziwą tezę, że Konfederacja to ugrupowanie skupione wokół Korwina – Mikke!

Z racji blokady w mediach publicznych skupiliśmy się jako Konfederacja przede wszystkim na pilnowania uczciwości wyborów poprzez obsadzenie tysięcy członków obwodowych komisji wyborczych oraz przypominając dorobek 40 lat działalności niepodległościowej (1979-2019).

(…) prewencyjna cenzura stosowana przez kierownictwo TVP – wpłynęła w sposób nieuprawniony na kampanię wyborczą. W trakcie obecnej kampanii wyborczej TVP systematycznie informuje za to we wszystkich programach informacyjnych publicystycznych, prezentacji sondaży: o działalności prorosyjskiej i antyamerykańskiej Konfederacji ! (…) Bardzo, bardzo rzadko wymieniana jest faktyczna, legalna i prawidłowa nazwa konkurencyjnego komitetu wyborczego, która brzmi: Komitet Wyborczy Konfederacja Korwin, LiRoy, narodowcy, Braun, Jakubiak, etc. Rzeczywiście komitet ten podszywa się pod skrót Konfederacja, ale wszelkie kreowanie skojarzeń z naszą nazwą jest nieuprawnione, wręcz absurdalne”.

wyjaśnia dziś na swoim profilu na Twiterze w swoim wystąpieniu do szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Adam Słomka.

Podobnie, koalicja złożona z Prawdziwej Europy Piotrowskiego, Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Bogusława Rogalskiego i Prawicy RP Krzysztofa Kawęckiego została zmarginalizowana przez wykorzystanie „wolty” b. szefa Prawicy RP Marka Jurka, który przyjął ofertę Pawła Kukiza i znalazł się na jego liście wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Można wyobrazić sobie stan, w którym to nie „Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy” czy Kukiz’15 zwalczają środowisko Wiosny Roberta Biedronia, a spór z przedstawicielami środowiska politycznego tego homosuksualisty prowadzi środowisko Ruchu Prawdziwa Europa europosła prof. Mirosława Piotrowskiego ze wsparciem Radia Maryja – budując przy tym bazę dla uzyskania 5 procent poparcia w jesiennych wyborach. Podobnie … ze złogami komunistcznymi w Koalicji Europejskiej powinien walczyć antykomunista Adam Słomka, a nie zwolennik Putina … Janusz Korwin-Mikke! Prawo i Sprawiedliwość właściwie porzuciło bezkompromisowe rozliczenie czasów PRL i nie ma na tyle moralnej siły, aby punktować Cimoszewicza i Millera w stylu, w jakim robi to od lat Słomka. Trzeba było zatem stosować równe zasady i zdjąć cenzurę w TVP oraz Polskim Radiu, a nie zwalczać nią potencjalnych koalicjantów Zjednoczonej Prawicy po jesiennych wyborach (Piotrowski, Kawęcki, Rogalski, Słomka). Rekapitulując. Co da wygrana Zjednoczonej Prawicy w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego … jeśli na jesieni to Koalicja Europejska z Wiosną stworzy rząd Schetyny-Biedronia?

 

26 lutego złożyłam ankietę personalną do Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Bielsku-Białej, ktorej celem było ponowne wstąpienie w szeregi partii Jarosława Kaczyńskiego. Uznałam, że to dobra odpowiedź na wezwanie prezesa PiS do jednoczenia się w sytuacji zagrożenia przejęciem rządów przez Platformę Obywatelską. Przez trzy miesiące nie uzyskałam jednak żadnej odpowiedzi. Uznaję zatem, że „brak odpowiedzi jest też odpowiedzią”, a co zatem idzie … partyjne doły PiS czy władze TVP S.A. oraz Polskiego Radia – rozzuchwalone zgodą na faktyczną cenzurę wymienionych wyżej środowisk katolickich i patriotycznych – prowadzą Zjednoczoną Prawicę na skraj przepaści. Taka krótkowzroczna polityka doprowadzi w efekcie do utraty rządów przez PiS i sytuacji … gdy Jarosław Kaczyński będzie miał największy klub opozycyjny w Sejmie RP IX kadencji. Tylko … czy o to rzeczywiście chodzi? Wątpię!

 

Monika Socha-Czyż*

 

* radna Sejmiku Wojewodztwa Śląskiego V kadencji (2013-2015), członek PiS w latach 2010-2016. Mieszkanka Bielska – Białej. Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego (w organizacji).

 

 

 

  1. Czesław
    | ID: 2340b7c6 | #1

    J.Kaczyński idzie drogą M.Krzaklewskiego. To „Maryjan” atakował Kwaśnieskiego i Siwca za parodiowanie papieża J.P.II (całowanie ziemi) i przegrał sromotnie. Krytykę Kwaśniewskiego i Siwca powinni robić inni „radykałowie” np.ASłomka. Kaczyński chyba ma nieczyste zamiary i dlatego nie chce z nikim współrządzić, bo nie chce ujawniać prawdziwego celu swego działania.

Komentarze są zamknięte