Skandal na debacie z udziałem burmistrza Żywca Antoniego Szlagora [video]

Zastępca Naczelnego

Grażyna Staniszewska i Antoni Szlagor, fot. NGO

Jak zapowiadaliśmy, wczoraj w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Żywcu odbyło się „spotkanie rocznicowe” związane z obchodami wyborów do sejmu PRL X kadencji oraz Senatu RP I kadencji z 4 czerwca 1989 roku. W debacie uczestniczyła była parlamentarzystka OKP/Unii Demokratycznej/Unii Wolności/Partii Demokratycznej Grażyna Staniszewska z Bielska – Białej oraz były zastępca gen. LWP Czesława Kiszczaka i członek KC PZPR Andrzej Gdula. Chociaż formalnie spotkanie organizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej to uczestniczył w nim też burmistrz  Żywca Antoni Szlagor. Wśród zgromadzonej publiczności znalazł się też były więzień polityczny PRL i poseł I,II,III kadencji i lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka.

Komunistyczny działacz – honorowy obywatel Żywca – Andrzej Gdula w swojej wypowiedzi gloryfikował Lecha Wałęsę oraz zaprzeczył, że biskupi uczestniczący w obradach Okrągłego Stołu byli współpracownikami Służby Bezpieczeństwa. Dygnitarz usiłował też bezczelnie podpierać się autorytetem Świętego Jana Pawła II!

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Patrioci przeciwko debacie z komunistycznym aparatczykiem w Żywcu!

Często słyszę, że starzy komuniści nie są już aktywni. Wczoraj w sali sesyjnej żywieckiego ratusza odbył się komunistyczny spęd z udziałem funkcjonariuszy UB/SB i komunistycznego zbrodniarza Andrzeja Gduli, którego syn Maciej Gdula jest obecnie liderem listy Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To wstyd, że w murach urzędu, w reprezentacyjnej sali honoruje się tego typu ludzi. Warto dodać, że burmistrz Szlagor w 2018 roku został w wyborach poparty przez SLD oraz Porozumienie Jarosława Gowina. Na debacie czułem się tak, jakbym siedział na „operatywce” ZOMO lub SB i czekał na komendę „pałować”. Coś niepojętego”

– mówi NGO Adam Słomka.

 

Po spotkaniu młody mieszkaniec Żywca zadał Andrzejowi Gduli pytanie o to, co robił w MSW PRL po zabójstwie księdza Jerzego Popiełuszki. Komunista stwierdził, że „pisał instrukcje etyczne dla SB”. Pytanie wywołało wściekłość burmistrza Żywca Antoniego Szlagora, który słownie zaatakował młodego człowieka. O mały włos … a mogło dojść do rękoczynów.

 

 

Dzisiaj [wtorek] nasza redakcyjna koleżanka i była radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji Monika Socha-Czyż, która obecnie tworzy „Towarzystwo Patriotyczne im. Jana Olszewskiego”, przesłała Szlagorowi pytania, które pomogą wyjaśnić powody i kulisy zorganizowania tego spotkania.

1. Jaką opłatę za korzystanie z sali sesyjnej Urzędu Miasta w Żywcu w dniu 6.05.2019 roku wniosło Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej?

2. Jaka jest przyjęta stawka za godzinę korzystania (wynajmu) w/w sali?

3. Jakie granty lub dotacje uzyskało w ostatnich latach Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej ze środków Gminy Żywiec lub spółek komunalnych? Proszę o wyszczególnienie na jakie zadanie i w jakiej wysokości w stosunku do każdej dotacji/grantu.

4. W jakim charakterze Pan Burmistrz brał udział we wczorajszym spotkaniu na sali sesyjnej, które było zorganizowane w rocznicę wyborów z 4.06.1989 r.

5. Czy jest Pan lub był Pan członkiem Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej?

6. Kiedy – jeśli w ogóle – przewidywane jest odebranie tytułu HONOROWEGO OBYWATELA ŻYWCA panu Andrzejowi Gduli, zastępcy ministra MSW PRL gen. Czesława Kiszczaka i członkowi KC PZPR?

7. Jakie argumenty spowodowały nadanie w/w tytułu HONOROWEGO OBYWATELA ŻYWCA?”

– zapytała włodarza Żywca Monika Socha-Czyż.

 

Czekamy zatem na stanowisko burmistrza Żywca. Do sprawy wrócimy!

 

Piotr Galicki

 

 

Komentarze są zamknięte