Zasłużyli na medal im. płk. Wałacha

Zastępca Naczelnego4

Jerzy Bukowski

Ci krakowscy radni, którzy kolejny raz zablokowali budowę pomnika Armii Krajowej między Wawelem a Skałką powinni zostać właściwie wynagrodzeni za swoją nieustępliwą, konsekwentną i stanowczą walkę z pamięcią o bohaterach najnowszej historii, z polską racją stanu oraz z narodowymi imponderabiliami.

Proponuję ustanowić dla nich specjalne odznaczenie: medal im pułkownika Stanisława Wałacha, który z zapałem i z sukcesami zwalczał antykomunistyczne podziemie po II wojnie światowej. Takie wyróżnienie z pewnością uradowałoby ludzi, którzy urodziwszy się zbyt późno, aby z bronią w ręku tropić i mordować polskich patriotów, mogą co najwyżej zniesławiać ich pośmiertnie.

Obserwując to, jak bardzo zależy im na uniemożliwieniu oddania należnej czci wojsku Polskiego Państwa Podziemnego nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nadal mamy do czynienia – w sferze mentalnej – z walką trzeciego pokolenia Urzędu Bezpieczeństwa z trzecim pokoleniem AK.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

 1. | ID: 693cc480 | #1

  Nazwisko Wałach było oryginalnym nazwiskiem płk. Kołodziejczyka , który później został Ministrem Obrony Bolka. Zmienił sobie nazwisko, nie wiem dlaczego. Gdyby był pułkownikiem ułanów – zrozumiałbym.

 2. Herbiś
  | ID: 25de256f | #2

  Ale pierdolisz. Nie było pułkownika Kolodziejczyka tylko admirał. Taki z Ciebie wojskowy jak że mnie szczoteczka do zębów

 3. | ID: 693cc480 | #3

  Istotnie skleroza. Gen. Wilecki ( pierwotnie Wałach) toczył wojenkę z admirałem Kołodziejczykiem na obiedzie Drawskim.
  Sorry.
  Kpt. Marek Mozets (jnwsws).

 4. | ID: 693cc480 | #4

  Proszę redakcję o usunięcie mojego błędnego wpisu o admirale Kołodziejczyku. Przepraszam admirała Kołodziejczyka za błąd. (Bo zrobiłem go nieświadomie, omyłkowo).
  Kpt. Marek Mozets stary trep rakietowiec z byłej 2 Pomorskiej Brygady rakiet Operacyjno-Taktycznych.
  (jnwsws) ( jeszcze nie w stanie wiecznego spoczynku).
  ;-)))

Komentarze są zamknięte