Mąż Magdaleny Ogórek z poważnymi zarzutami prokuratorskimi

Zastępca Naczelnego1

Magdalena Ogórek, screen TVP.Info

– Piotr M., prywatnie mąż Magdaleny Ogórek usłyszał prokuratorskie zarzuty niegospodarności. Zdaniem śledczych, będąc w przeszłości kanclerzem prywatnej, warszawskiej uczelni „Via Moda” naraził placówkę na straty w wysokości 989 tys. zł. Grozi mu do 8 lat więzienia – podała Wirtualna Polska. Magdalena Ogórek była kandydatką SLD w ostatnich wyborach prezydenckich, a obecnie jest m.in. współprowadzącą program „Studio Polska” w TVP.Info.

W latach 1991–1993 podejrzany sprawował mandat posła I kadencji, wybranego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu wyborczym Szczecin. W 1992 nazwisko Piotra M.[1] znalazło się na tzw. liście Macierewicza jako rzekomego tajnego współpracownika służb specjalnych PRL. Po przeprowadzeniu postępowania lustracyjnego prezes Instytutu Pamięci Narodowej zaświadczył, że polityk nie był współpracownikiem służb specjalnych PRL. W kolejnych wyborach nie ubiegał się o reelekcję. Pracował później w administracji rządowej w tym w Departamencie Współpracy Transgranicznej w Urzędzie Rady Ministrów (jako doradca ministra spraw wewnętrznych i administracji). Począwszy od czasów rządu Leszka Millera do 2006 zajmował stanowisko dyrektora Departamentu Integracji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podejrzany był wykładowcą m.in. Wyższej Szkoły Zarządzania w Szczecinie i Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Do 2011 pełnił funkcję rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Później objął funkcję rektora Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Zasiadał w zarządzie Europejskiego Centrum Monitorowania Rasizmu i Ksenofobii.

– Śledztwo Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga zostało zakończone w dniu 16 października 2018 r. skierowaniem do Sądu Rejonowego Warszawa – Praga Południe aktu oskarżenia przeciwko Piotrowi M. Zarzuca się mu zawarcie w latach 2012 – 2014 czterech niekorzystnych umów z podmiotami zewnętrznymi oraz wykorzystaniu środków finansowych na cele niezwiązane z działalnością uczelni niepublicznej, której sprawami majątkowymi się zajmował – informuje WP Marcin Saduś, rzecznik warszawskiej prokuratury na Pradze.

– Powyższe skutkowało powstaniem szkody w wysokości 989 tys. złotych. W toku śledztwa Piotr M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Składał wyjaśnienia. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje prokurator Marcin Saduś.

Mężowi Magdaleny Ogórek postawiono zarzuty karne dotyczące nadużycia zaufania, mówiące o „wyrządzeniu znacznej szkody majątkowej”, a także o „działaniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”

– donosi WP.

 

Nie wiadomo, jak na postawienie zarzutów mężowi Magdaleny Ogórek zareaguje TVP S.A. Czy była polityk SLD zostanie zawieszona w obowiązkach dziennikarskich przez władze Telewizji Polskiej z uwagi na utratę wiarygodności, która wynika z ciężkich zarzutów stawianych jej mężowi?

 

Wirtualna Polska/ Wikipedia/ (pgl)

[1] Piotr M., mąż Magdaleny Ogórek. Kim jest?. mowimyjak.pl, 2015-01-15. [dostęp 2015-01-18].

  1. Helmut1984
    | ID: 102008ba | #1

    to kto ma te zarzuty? on czy ona?
    – donosi WP i wszystko jasne.

Komentarze są zamknięte