Zjeżdżać z głową po ośnieżonych stokach

Zastępca Naczelnego

Fot. za www.skiamade.com

Od połowy stycznia do marca 2019 roku uczniowie małopolskich szkół podstawowych będą mogli uczestniczyć w dotowanych przez Urząd Marszałkowski zajęciach nauki jazdy na nartach i na snowboardzie – poinformował „Dziennik Polski”.

Na ich organizację zarezerwowano w budżecie województwa milion złotych.

 

Dzięki projektowi <Jeżdżę z głową>, od 2012 roku uczniowie, którzy nie potrafią jeździć na nartach czy snowboardzie, biorą udział w zajęciach prowadzonych pod okiem doświadczonych instruktorów. Pokazują oni młodym Małopolanom nie tylko różne techniki jazdy na nartach czy snowboardzie, ale też na co zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoje i innych osób”

– czytamy w gazecie.

 

O dotację na ten cel mogą starać się władze gminne składając odpowiednie wnioski do 6 grudnia. Po tym terminie Zarząd Województwa szybko oceni, które z nich mogą liczyć na wsparcie finansowe. Z zajęć na ośnieżonych stokach skorzysta około 5 tysięcy uczniów.

 

Od 2012 do 2018 r. na program <Jeżdżę z głową> przeznaczono z budżetu województwa ponad 3,8 mln zł, dzięki czemu z bezpłatnych zajęć na stokach narciarskich skorzystało ok. 20 tys. małopolskich uczniów”

– napisał „Dziennik Polski”.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte