Szef podlaskiej policji w opałach

Zastępca Naczelnego

Komendant Główny Policji generał doktor Jarosław Szymczyk polecił wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie karygodnych wypowiedzi Komendanta Wojewódzkiego w Białymstoku inspektora Daniela Kołnierowicza w wywiadzie, którego udzielił on Radiu 5 – dowiedzieli się reporterzy śledczy Radia RMF FM.

Kołnierowicz wzywał w nim do pisania anonimów na posłankę Platformy Obywatelskiej Bożenę Kamińską, która sygnalizowała nieprawidłowości w funkcjonowaniu podlaskiej policji.

 

Chodzi po pierwsze o podejrzenie złamania zasad etyki, a także apolityczności. Postępowanie wyjaśniające jest wstępem do dyscyplinarnego. To ostatnie jest wszczynane, jeśli potwierdzają się podejrzenia. Czynności w tej sprawie prowadzone są w ramach Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Głównej – bo chodzi o komendanta wojewódzkiego. Konkretnie postępowanie prowadzi rzecznik dyscyplinarny”

– czytamy na stronie internetowej rozgłośni.

Posłanka PO przedstawiła szereg donosów policjantów z Podlasia, na co Kołnierowicz odpowiedział na antenie Radia 5, że „jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, to może ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej: o majątku, o podróżach służbowych, o dotychczasowej działalności”.

Podczas posiedzenia Sejmu Kamińska relacjonowała, że suwalscy policjanci zwrócili się do niej z prośbą o interwencję skarżąc się, że od trzech lat muszą pilnować całą dobę posiadłości wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego

 

Twierdzili, że miejscowi policjanci przebierają się za funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa podczas uroczystości, w których bierze udział wiceszef MSWiA, a w regionie prowadzona jest niezrozumiała polityka kadrowa – awanse dla niedoświadczonych funkcjonariuszy. Do zarzutów na Twitterze odniósł się sam wiceminister. Jarosław Zieliński napisał wówczas: <Część mediów i polityków opozycji w odwecie za naruszenie interesów wpływowych dotąd grup i osób usiłuje mnie ośmieszyć i skompromitować powielając wyssane z palce historie na mój temat. Jest to aż nadto czytelne komu i czemu ma służyć ta nagonka>”

– napisano na stronie RMF FM.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte