Prehistoryczny park kieszonkowy

Zastępca Naczelnego

Przy ulicy Zielony Jar na Wzgórzach Krzesławickich powstał kolejny w Krakowie park kieszonkowy, którego motywem przewodnim jest prehistoria.

Jak pisałem 8 października przy okazji otwarcia trzech poprzednich „kieszonek”, „ta nowa forma urządzania niewielkich terenów rekreacyjnych w dużych miastach cieszy się ostatnio wielką popularnością, a mieszkańcy okolicznych ulic i osiedli są zadowoleni, że nie muszą udawać się do dużych parków, ale mają maleńkie oazy zieleni w swoim sąsiedztwie”.

Każdy taki obiekt ma oś tematyczną. Najnowszy krakowski park kieszonkowy, w którym pełno jest biało-zielonych roślin i urządzeń rekreacyjnych, pergolo-huśtawek, drewnianych tarasów, ławek oraz stojaków rowerowych ma przypominać czasy prehistoryczne, które symbolizuje oryginalnie skonstruowany z drzewa i z zieleni mamut.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte