Jest zmiana kandydata na prezydenta w Opolu

Zastępca Naczelnego

Pracująca w opolskim urzędzie marszałkowskim Barbara Kamińska jest nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola. Dotychczasowy kandydat, prof. Kazimierz Ożóg we wtorek oficjalnie zrezygnował z udziału w wyborach.

Dwa miesiące podczas konwencji z udziałem szefa PO Grzegorza Schetyny i szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, zaprezentowano prof. Ożoga jako bezpartyjnego kandydata wspieranego przez PO, Nowoczesną, PSL, Unię Pracy oraz część środowiska KOD.

Wczoraj pojawiły się nieoficjalne informacje o rezygnacji prof. Ożoga z udziału w kampanii wyborczej. Dziś podczas konferencji prasowej potwierdził on, że wycofuje swoją kandydaturę.

 

Są w życiu różne sytuacje losowe, związane między innymi ze stanem zdrowia. Mam zamiar skupić się na rodzinie i pracy zawodowej”

– tłumaczył prof. Ożóg. Jak oświadczył, nie zamierza brać udziału w tegorocznych wyborach.

 

W miejsce prof. Ożoga kandydatką Koalicji Obywatelskiej została odpowiedzialna za współpracę z trzecim sektorem w opolskim urzędzie marszałkowskim Barbara Kamińska. Jak zapewniał na wtorkowej konferencji prasowej poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński, związana z PO Kamińska cieszy się poparciem wszystkich ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej w Opolu.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Komentarze są zamknięte