Co to jest główny posiłek?

Zastępca Naczelnego

Baleary, fot. www.wikipedia.pl

Najdłużej trwające kolacje podczas wakacji będą od teraz na Majorce, ponieważ – jak poinformowała „Rzeczpospolita” – rząd Balearów właśnie przyjął ustawę o zmianie zasad stosowania formuły all inclusive na tej wyspie: alkohol ma być serwowany tylko w czasie głównych posiłków, poza nimi trzeba będzie za niego płacić, a z pokojów hotelowych znikną lodówki z darmowym piwem dla gości – zadecydował rząd Balearów.

W ten sposób politycy chcą rozwiązać problem hord pijanych turystów, którzy nie tylko przeszkadzają mieszkańcom, ale są też zagrożeniem dla własnego bezpieczeństwa. Jedną z ich zabaw w stanie upojenia alkoholowego jest skakanie z balkonów do basenów lub przechodzenie z balkonu na balkon, na dużych wysokościach. W tym roku zginęło przy tym  już kilka osób”

– czytamy w gazecie.

No to teraz rozpocznie się ogólnoświatowa – zważywszy popularność, jaką cieszy się Majorka wśród urlopowiczów – dyskusja na temat tego, jak długo może trwać główny posiłek. Trzeba będzie też rozważyć problem, który z nich zasługuje na to określenie, bo nie wszyscy zgodzą się, że jest to kolacja. Jedni będą optować za obiadem, nie braknie też z pewnością miłośników zdrowego odżywiania uważających, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie.

W debacie zechcą zapewne wziąć udział prawnicy, dietetycy, przedstawiciele biur podróży, znawcy kuchni i specjaliści od alkoholu. Najmniej będzie się liczyło zdanie turystów, którzy mogą jednak odegrać w tej dyskusji najważniejszą rolę rezygnując z wakacji na Majorce na rzecz innych, równie atrakcyjnych miejsc w ciepłych krajach, gdzie nie obowiązują tak restrykcyjne przepisy w zakresie all inclusive.

 

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte