„Wstyd! Żenada! Kompromitacja! Cieniasy!” – czyli „Dziady” w reżyserii Adama Nawałki

Zastępca Naczelnego1

Reprezentacja Polski przegrała swój drugi mecz na mundialu w Rosji i straciła szanse na wyjście z grupy. Po porażce 0:3 z Kolumbią polska prasa nie miała litości dla zespołu Adama Nawałki. Wystarczy spojrzeć na mocne, poniedziałkowe okładki, które dobitnie mówią, że nie tego, co zobaczyliśmy na murawie, oczekiwaliśmy od Biało-Czerwonych…„Wstyd!, Żenada!, Kompromitacja!, Cieniasy!” – pisze wielkimi literami „Fakt”, nawiązując tym samym do swojej słynnej okładki z 9 czerwca 2006 roku, po tym, jak Biało-Czerwoni przegrali z Ekwadorem 0:2 w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach w Niemczech.

Poniżej widzimy wpadającą do niszczarki grafikę z tytułem „Jesteśmy z was dumni”, którą zobaczylibyśmy na półkach sklepowych, gdyby Polska wygrała starcie z Kolumbią. Na okładce „Faktu” widnieje też tekst: „Wszyscy liczyliśmy, że polscy piłkarze udowodnią, że przegrana z Senegalem to był tylko wypadek przy pracy. Stało się inaczej. Z Kolumbią było jeszcze gorzej! Wszyscy zagrali fatalnie. Zmiany nic nie dały. Bez klasy, bez pomysłu, bez umiejętności”.

„Adam Nawałka przedstawia: Dziady. Futbolowy dramat w 2 aktach, z udziałem kwiatu piłkarstwa polskiego. Sztuka nawiązuje do tradycji z 2002 i 2006 roku” – czytamy na okładce „Przeglądu Sportowego”. Z jednej strony widzimy kurtynę, z drugiej bezradnego Grzegorza Krychowiaka…

Z kolei na okładce „Super Expressu” widzimy siedzącego na murawie kapitana Biało-Czerwonych Roberta Lewandowskiego. Nad nim rzucające się w oczy słowo „UPADEK”. „Żenujący. Tchórzliwi. Nieudolni. Biało-Czerwoni w fatalnym stylu odpadli z mundialu” – czytamy dalej.

oprac. W.S

  1. Zajączkowski
    | ID: 99b7fe31 | #1

    Ciekawa wypowiedź ks prof Bortkiewicza w Radiu Wnet.
    Polecam

    https://www.youtube.com/watch?v=JOj4hmlPmps

Komentarze są zamknięte