Kędzierzyn-Koźle: V Turniej Piłki Nożnej „Gol nad Odrą” przeszedł do historii

Zastępca Naczelnego

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy B. Chrobrego odbył się V Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży „Gol nad Odrą”. Mimo zmiennej pogody wszyscy bawili się znakomicie. W turnieju rocznika 2006 wzięły udział cztery drużyny. Na obiekt w Koźlu nie dotarły ekipy Koksownika Zdzieszowice (przyjechali dzień wcześniej – dop. aut) oraz KS Cisowa, którzy podobno mieli wypadek w drodze na stadion w Koźlu.

W turnieju na zakończenie sezonu 2017/2018 dobrą formą błysnęli piłkarze ODRY I Koźle, którzy pokonali kolejno Fortunę Głogówek 3:1, (gole dla Odry Jan Fijałkowski, Paweł Klemenz i Łukasz Hajduk), następnie swoich młodszych kolegów z rocznika 2007 5:0 (gole Filip Szostak 3, Jakuba Huzar i Paweł Klemenz po 1) . W spotkaniu o pierwsze miejsce Chemik Kędzierzyn-Koźle uległ Odrze I K-K 3:0. (bramki Jan Fijałkowski 2 i Paweł Klemenz 1.

W pojedynku o 3. miejsce w turnieju Fortuna Głogówek pokonała drugi zespół ODRY 4:1. Warto dodać, że pierwszą drużynę ODRY poprowadził Piotr Bil a drugą Mateusz Knurowski. Godnym uwagi jest też fakt, iż dwa najmocniejsze kluby w Kędzierzynie-Koźlu Odra i Chemik zdają się przełamywać lody i lodowate stosunki wywodzące się z przeszłości i coraz częściej spotykają się na organizowanych przez siebie turniejach.

Równolegle rozegrano turniej skrzatów, czyli najmłodszych adeptów futbolu. Bramek w tym turnieju padło bardzo dużo a wiernymi kibicami byli jak zwykle rodzice, którzy nie opuszczali płyty boiska nawet podczas oberwania chmury, która w pewnym momencie zawisła nad stadionem przy ulicy Chrobrego.

Królem strzelców turnieju został zdobywca  pięciu goli Tomasz Drobnik (Chemik), najlepszym bramkarzem uznany został Kajetan Grzegorzewski a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Rokosza.

Ogromne słowa podziękowania należą się także Miejskiemu Zakładowi Energetyki Cieplnej z Kędzierzyna-Koźla, który wsparł  imprezę finansowo.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte