„Polska rodziną silna” – to hasło tegorocznych Marszów dla Życia i Rodziny

Zastępca Naczelnego

„Polska rodziną silna” – to hasło tegorocznych Marszów dla Życia i Rodziny. Marsze przejdą w ponad 140 polskich miastach, w niedzielę (03.06) wydarzenie odbędzie się także w Opolu i Nysie.Chętni uczestniczenia w marszu w stolicy regionu proszeni są o stawienie się o godz. 13:00 na placu przy Katedrze Opolskiej. Finałem będzie piknik rodzinny na bulwarach nadodrzańskich.
Marsze dla Życia i Rodziny przejdą w niedzielę (03.06) ulicami Opola i Nysy W województwie opolskim za nami już marsz w Kędzierzynie-Koźlu. W najbliższą niedzielę (03.06) poza stolicą regionu marsz przejdzie także w Nysie. 10 czerwca odbędzie się w Prudniku, 17 czerwca w Otmuchowie, a 2 września w Kluczborku.

W Opolu jeszcze przed rozpoczęciem marszu w samo południe w katedrze opolskiej odbędzie się msza święta. Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Opolu już po raz siódmy.

Marsze są okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny oraz by spotkać osoby, z którymi dzieli się te same wartości i przekonania, m.in. pogląd o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie.

Marsz dla Życia i Rodziny to inicjatywa organizacji pozarządowych. W Opolu komitet organizacyjny tworzą m.in. Forum Inicjatyw Społecznych i Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia. W wydarzenie zaangażowanych jest także wiele innych organizacji i osób. Radio Opole jest patronem medialnym marszów w województwie opolskim.

za www.radio opole.pl

Komentarze są zamknięte