W sobotę odbył się I Opolski Charytatywny Dogtrekking

Zastępca Naczelnego

To była gratka dla tych, którzy lubią spacery z psem, a bieganie też nie jest im obce. W najbliższą sobotę (02.06) startuje I Opolski Charytatywny Dogtrekking.To okazja, by wraz ze swoim psem spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, a do tego sprawdzić się w biegowej rywalizacji. Start i meta zlokalizowane zostały przy akwenach Śródlesie.
I Opolski Charytatywny Dogtrekking. Dogtrekking to szybki spacer lub bieg z psem. Od klasycznego spaceru różni się tym, że pies przypięty jest do właściciela za pomocą specjalnej linki. Zaleca się, aby pies miał na sobie szelki, do których zamiast smyczy przypina się amortyzującą linkę. Jej zadaniem jest niwelowanie nieprzyjemnych dla psa szarpnięć. Drugi koniec liny mocuje się do pasa na biodrach zawodnika.

O dyscyplinie tej opowiadała w audycji Ona i On Ewa Tutkaj. – rozmowa jest do odsłuchania na www.radioopole.pl.

Organizatorzy przygotowali trzy trasy: 5-, 10- i 20-kilometrową . Wszystkie w 99% procentach to dukty leśne oraz łąki i pola dzielnicy Czarnowąsy. W związku z tym, że termin wydarzenia przypadł w Dzień Dziecka, organizatorzy przewidzieli także piknik rodzinny. Była więc możliwość rozbicia namiotu!

Impreza miała cel charytatywny. Zbierane były pieniądze dla kilku opolskich organizacji zajmujących się porzuconymi i skrzywdzonymi zwierzętami. www.ngopole kibicuje wszystkim takim inicjatywom, bo po prostu kochamy zwierzęta.

za www.radioopole.pl
Witalis

Organizatorem I Opolskiego Charytatywnego Dogtrekkingu był MOSiR Opole, a Radio Opole było patronem medialnym.

Komentarze są zamknięte