Celowy atak niemieckiego koncernu medialnego na posła Stanisława Piętę z PiS?

PAC2

„Fakt” z 29 maja 2018

Część niemieckiego wydawnictwa z siedzibą w Szwajcarii, tj. Ringier Axel Springer Polska,  zaatakowało dziś posła na Sejm RP Stanisława Piętę z Bielska – Białej. Dziennik „Fakt” donosi, że poseł PiS i członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych miał mieć romans i porzucić rzekomą współpracowniczkę.

W wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej” poseł Prawa i Sprawiedliwości stwierdza, cyt. „W tej sprawie wydam oświadczenie. Uważam to za atak na moją osobę”.

 

 

 

O Niemczech wolno mówić jedynie dobrze?

 

Stanisław Pięta często krytykował zjawiska, jakie występują w Niemczech, np. w wypowiedzi dla Frondy.pl,

cyt.

Mamy swoje postulaty i uwagi, jeśli chodzi o relacje polsko-niemieckie. Do takich spraw należy również zmiana polityki niemieckich urzędów ds. młodzieży (Jugendamt), które ingerują w życie polskich rodzin, i dążą do wywarcia wpływu na polskie dzieci w kierunku osłabienia więzi z rodzicami oraz systematycznej germanizacji polskich dzieci. (…) absolutnie nie do przyjęcia jest cicha ale prowadzona od dawna, systematycznie, obrzydliwa kampania przypisywania odpowiedzialności Polakom za niemieckie zbrodnie. I tu strona niemiecka nie może liczyć na ułamek procenta tolerancji. Liczne incydenty w niemieckich mediach, w których mówi się o polskich obozach koncentracyjnych, co będzie przedmiotem rozmów polskich i niemieckich dyplomatów, tego typu niemiecka polityka informacyjna nie będzie absolutnie tolerowana. Niemcy powinni wykazać większą wrażliwość, niż mogliśmy np. zaobserwować w fałszywym, kłamliwym filmie „Nasze matki, nasi ojcowie”. Pamiętajmy, że Niemcy powojenne, ani Niemiecka Republika Federalna, ani z kolei Republika Federalna Niemiec, ani Zjednoczone Niemcy nie zapłaciły Rzeczpospolitej Polskiej odszkodowań wojennych. Nie zapłaciły też takich odszkodowań i zadośćuczynień obywatelom polskim. Oczekujemy od naszych sąsiadów i partnerów w Unii Europejskiej odrobię rzetelności, odpowiedzialności i uczciwości”.

W innej wypowiedzi bielski parlamentarzysta przekonywał,

cyt.

Śmiechu to jest warte. Chcą nas pouczać ludzie, którzy wybrali Hitlera dobrowolnie, płaszczyli się przed Stalinem, Chruszczowem, Breżniewem. Dzisiaj nie potrafią sobie poradzić z  islamskim terroryzmem. I oni chcą nas pouczać?”

Warto dodać, że Stanisław Pięta zasiada w komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold.

 

Ringier Axel Springer a wiarygodność

 

Screen za TVP 1 HD

 

Mark Dekan, prezes Ringier Axel Springer Media AG, napisał swego czasu list do polskich pracowników swojego koncernu medialnego. Jasno i bez skrępowania pisał w nim swoim dziennikarzom co i jak mają pisać o m.in. Jarosławie Kaczyńskim, Donaldzie Tusku i Unii Europejskiej.

Prezes Ringier Axel Springer polecał swoim dziennikarzom konkretne tezy i argumenty, cyt.

1. Kaczyński, zapewne wbrew sobie, stał się najskuteczniejszym orędownikiem reelekcji Donalda Tuska.

2. Ideologia i prymitywne manipulacje przegrały z wartościami i rozsądkiem. Zarówno rządzone przez Orbana Węgry, jak i pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej, poparły w głosowaniu Tuska.

3. UE nauczyła się, że o jedność nie warto zabiegać za wszelką cenę. To bardzo cenna lekcja na przyszłość, która z pewnością przyspieszy wdrażanie koncepcji UE różnych prędkości.

Ta ostatnia z lekcji ma kluczowe znaczenie dla Polski. W nadchodzącym czasie na autostradzie unijnej integracji pojawia się nie tylko pas szybkiego i wolnego ruchu, ale też parking. I to jest właśnie moment, gdy do gry włączają się wolne media, takie jak my”.

 

Reasumując. Umieszczenie ataku na posła Stanisława Pietę przez „Fakt” – na pierwszej stronie wydania z 29 maja – może być zupełnie celowym działaniem. Zatem warto oczekiwać na dowody, które mają potwierdzić tezy polskojęzycznego tabloidu. Powstaje też pytanie, czy „Fakt” opisze też prywatne perypetie prezydenta Słupska Roberta Biedronia lub kandydata na wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja? Raczej wątpliwe …

 

Na teraz nie ma żadnych wątpliwości, że poseł PiS z Bielska – Białej jest dla wielu środowisk niewygodny. Atak wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska na tego polityka dotyka przede wszystkim jego dziecka. Tego nie można podarować!

 

Paweł Czyż,

Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 1. | ID: 3d82577e | #1

  Rozumiem, że jeżeli doniesienia okażą się prawdą to autor tego artykułu zmieni jej temat na „Celowy atak posła PiS Stanisława Pięty na bezbronna kobietę”, czyż nie? Ps. Goebbels byłby dumny z Pana :-)

 2. Adrian
  | ID: e4738b94 | #2

  Fakt jest brukowcem obyczajowym, a nie politycznym. Gazeta udowania ZAKŁAMANIE i OBŁUDĘ przedstawiciela PIS i nie chodzi po piętach posła bez dowodów, które pewnie jutro opublikują.
  A swoją drogą jaką trzeba być kanalią , by co innego mówić jako niby zagorzały katolik i wierny ministreant Rydzyka i równocześnie rżnąć panienki na boku. OBŁUDA, OBŁUDA i OBŁUDA.
  P.S. Szkoda mi małżonki i córki

Komentarze są zamknięte