Tarnów też postawi pomnik Piłsudskiemu

PAC

Nie wiadomo jeszcze, kto go wyrzeźbi i jaki przybierze kształt, ale jest już pewne, że na zieleńcu przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego przy alei Solidarności w Tarnowie stanie w tym roku pomnik Józefa Piłsudskiego.


Zakładamy, że będzie przedstawiał stojącego marszałka. Jest kilka koncepcji: czy będzie w płaszczu, czy bardziej galowo, czy w mundurze, czy będzie oparty o szablę. To wszystko jest na etapie rozważań i szukania optymalnej formy. Rozmowy już trwają z kilkoma artystami, bo chcemy wybrać takiego, który będzie gwarantował, że pomnik będzie dobrze wyglądał i będzie też wizytówką upamiętniającą stulecie odzyskania przez Polskę i przez Tarnów niepodległości – powiedział Radiu Kraków Marcin Sobczyk z tarnowskiego magistratu.

Pomnik ma powstać w ciągu najbliższych miesięcy, będzie kosztował 300 tysięcy złotych.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Komentarze są zamknięte