Opolska młodzież ciekawa ZUS-u

Zastępca Naczelnego

Wyjątkowo dużym zainteresowaniem szkół średnich z Opola cieszy się IV edycja projektu „Lekcje z ZUS”. Wśród 20 zespołów uczniowskich z województwa opolskiego, które najlepiej punktowały rozwiązując testy o ubezpieczeniach społecznych, aż sześć reprezentuje szkoły ze stolicy regionu. W województwie opolskim do projektu „Lekcje z ZUS” 2017/2018, przystąpiła rekordowa liczba 2136 uczniów z 36 liceów, techników i szkół zawodowych. W całej Polsce udział w „Lekcjach” wzięło ponad 62 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych. ZUS od kilku lat realizuje projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”. Jego celem jest przybliżenie młodym ludziom wiedzy z dziedziny ubezpieczeń społecznych oraz zadań realizowanych przez państwowego ubezpieczyciela obsługującego ponad 25 mln Polaków. Zwieńczeniem projektu jest Olimpiada wiedzy o polskim systemie ubezpieczeń społecznych.
– W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali testy. Następnie, każda ze szkół wyłoniła trzyosobową reprezentację do wojewódzkiego już etapu Olimpiady. Komisja konkursowa wybrała 20 drużyn, które osiągnęły najlepsze wyniki.

Dokładnie 16 marca będą one konkurować na poziomie wojewódzkim w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu – wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik ZUS.
Uczniowie, którzy wygrają Olimpiadę na opolskim szczeblu, będą reprezentowali region w ostatecznej rozgrywce, tj. w kwietniowym finale w warszawskiej Centrali ZUS. Nagrodami będą m.in. indeksy na uczelnie, z którymi ZUS podpisał umowy o współpracy.
Największe doświadczenie w projekcie edukacyjnym Zakładu ma Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II. Dwa lata temu, uczniowie liceum reprezentowali region w ogólnopolskim konkursie zajmując znakomite, szóste miejsce w Polsce. Już wkrótce w wojewódzkim finale swoje zespoły wystawią też Zespół Szkół Ekonomicznych, Technikum Publiczne przy Zespole Szkół Elektrycznych, Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. W. Andersa, Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 4.

Sebastian Szczurek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Opolskieg

Komentarze są zamknięte