Odważna i słuszna decyzja wojewody mazowieckiego

PAC1

Jerzy Bukowski, fot. YT

Wielu prawników i polityków będzie zapewne szczegółowo analizować zasadność wczorajszej decyzji wojewody mazowieckiego Zbigniewa Sipiery o zamknięciu od 31 stycznia do 5 lutego ulic wokół Ambasady Izraela w Warszawie, aby uniemożliwić organizowanie pod nią jakichkolwiek manifestacji. Zwolennicy rządu pośpieszą z pochwałami, przeciwnicy skupią się na podważaniu jej prawomocności, co już zrobił Rzecznik Praw Obywatelskich doktor Adam Bodnar.


A ja uważam, że nawet jeżeli da się znaleźć w tej decyzji jakieś uchybienia prawne, to należy pochwalić wojewodę za odważne wkroczenie do akcji w bardzo gorącym i trudnym momencie stosunków polsko-izraelskich. Nietrudno się przecież domyślić, co mogłoby wydarzyć się wczoraj po południu w tym miejscu i jak zostałoby to przedstawione przez nieżyczliwe naszemu krajowi, a zwłaszcza jego obecnemu rządowi, media na całym świecie.

Trzeba więc pochwalić Zbigniewę Sipierę za to, że stanął na wysokości nie tylko politycznego, ale także patriotycznego zadania. Krytykami nie ma się zaś co przejmować, kiedy w grę wchodzi dobre imię Polski.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

 1. Zajączkowski
  | ID: 30ce8993 | #1

  Panie Bukowski następnym razem proszę poprosić wojewodę i innych oficjeli by w razie czego

  – wysłali na ulicę wojska gościnnie przebywające w Polin
  W końcu niech Ustawa 1066 o bratniej pomocy, na coś się przyda
  Proponuję też żeby na polskie społeczeństwo podesłać amerykańskie Abramsy, bo jak wiadomo polscy żołnierze mogą się ze swoimi rodakami dogadać i zachować niewłaściwie
  Tego pan wykluczyć nie może
  Społeczeństwo powoli ma was dosyć.

  ech…wy…. dbający o ” dobre imię Polski”….

Komentarze są zamknięte