Konwencja PO: Grzegorz Schetyna w okopach. Czy zrezygnuje z Kopacz? Z HGW już zrezygnował

Zastępca Naczelnego1

Dzisiejszą konwencją Platforma rozpoczyna kampanię obronną. Samorządy to ostatni bastion PO i partia szykuje się na obronę swej pozycji w przyszłorocznych wyborach.Przy tej okazji lider PO chce jednak umocnić swą pozycję w partii. Służyć temu ma zmiana statutu Platformy, tak aby zagwarantować Schetynie i jego ludziom kontrolę nad partią nawet w razie porażki w wyborach samorządowych. Politycy Platformy potrzebują nadziei, za wszelką cenę. Dlatego cieszą się też na dzisiejszą konwencję PO w Łodzi, która ma rozpocząć kampanię samorządową partii.

Miejsce konwencji jest symboliczne. Łodzią rządzi prezydent Hanna Zdanowska z PO, którą zajmuje się prokuratura. Platforma chce się zaprezentować jako obrończyni samorządowców, którzy znaleźli się pod ostrzałem obecnej władzy. Warszawa się do tego nie nadaje, bo afera reprywatyzacyjna, której twarzą jest wiceszefowa PO Hanna Gronkiewicz-Waltz, ciągnie notowania partii w dół.

oprac. W.S

  1. Leon
    | ID: cc10c2b1 | #1

    Czy PO jest tak głupie i myśli,że ludzie im znowu uwierzą, zaufają ?!!! W poprzednich kampaniach mamili Polaków różnymi obiecankami ,ale przez swoje osiem lat rządów niczego z tych obietnic nie zrealizowali. Co do przeszłości to idą w zaparte… a taka HGW czy Prezio Łodzi i Gdańska… tragikomedia!!! To nie jest partia polityczna, i nie ma w niej polityków- są wyłącznie kombinatorzy. „PO do domu”.

Komentarze są zamknięte