CBA przeszukało Urząd Miasta Inowrocławia i Kujawskie Centrum Kultury

Zastępca Naczelnego

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło w piątek po południu do siedziby Urzędu Miasta Inowrocławia i Kujawskiego Centrum Kultury w tym mieście. Sprawa dotyczy fikcyjnych faktur na szkodę miasta.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA weszli do tych instytucji oraz do mieszkań prywatnych.
„Trwają przeszukania o charakterze procesowym, które pozwolą na zabezpieczenie dowodów w sprawie. Czynności trwają” – powiedział Kaczorek.

Od 11 października w urzędzie trwa kontrola prowadzona przez CBA. Kaczorek podkreślił, że to ustalenia kontroli wskazały na możliwość popełnienia przestępstwa. Na jej podstawie Biuro skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie fikcyjnych faktur i wypłacanych na ich podstawie pieniędzy z kasy miasta.

„Już pierwsze czynności prowadzone od ponad tygodnia potwierdziły nasze wcześniejsze przypuszczenia i pozwoliły na złożenie do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa” – dodał Kaczorek.

Zaznaczył, że oprócz obecnych działań śledczych, w urzędzie kontynuowana będzie kontrola rozpoczęta 11 października.(PAP)

Komentarze są zamknięte