Instytut Badań Marki sp.z.o.o z Sosnowca wcześniej działało jako DMS z Rybnika. Nowe fakty w naszym śledztwie

Zastępca Naczelnego4

Dziś kontynuujemy temat tzw szkoleń w formule „samokształcenia kierowanego”. Przypomnijmy, że chodzi o dwie firmy ze Śląska: pierwsza z Sosnowca (Instytut Badania Marki sp.z.o.o), ktora jak się okazuje była protoplastą firmy DMS z Rybnika. Obie firmy (według KRS należą do Arkadiusza Mieszczanina) Chociaż w pierwszej prezesem jest rzeczony pan Arkadiusz Mieszczanin natomiast w drugiej, stanowisko prezesa piastuje Magdalena Moczała, prywatnie partnerka życiowa pana Arkadiusza.Oboje są dobrymi znajomymi prezydenta Rybnika Piotra Kuczera, który niewątpliwie doskonale zna się przede wszystkim z panią Moczałą, z którą zna się z rybnickiej Platformy Obywatelskiej. Jak się okazuje o swojej kolezance-rywalce nie zapomniał. Ciekawą postacią „samokształcenia kierowanego” uprawianego przez duet Mieszcznin-Moczała jest pan Grzegorz Dratwa, o którym wiemy, że dzisiaj pracuje w oddziale DMS w Bielsku-Białej. W przeszłości pradopodobnie rzeczywiście prowadził szkolenia. Obecnie zajmuje się między innymi monitorowaniem internetu i ewentualnym usuwaniem niepochlebnych wpisów np na GO WORK. Potwierdzenie tego faktu otrzymaliśmy dzisiaj od jednego z naszych czytelników.

Poniżej zebraliśmy komentarze, jakie dotarły do naszej redakcji po opublikowaniu materiałów na temat firm DMS z Rybnika i Instytutu Badań Marki z Sosnowca. Wszystkich czytelników zachęcamy do kontaktu z naszą redakcją pod numerem telefonu Wiktor Sobierajski 511 902 889 lub adresem mailowym: [email protected] Ciekawi jesteśmy także, jaka jest rola w całaj sprawie prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę. Niestety od ponad tygodnia nie udało się nam z nim skontaktować.

Wiktor Sobierajski

Oto komentarze jakie ukazały się po naszych publikacjach na temat Instytutu Badań Marki sp.z.o.o i firmy DMS z Rybnika.

 

Bardzo dziękuję za opublikowany materiał. Wierzę, że, również dzięki Wam, sprawa wyłudzeń „na szkolenia” znajdzie swój finał w sądzie, a winni tego procederu zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.
Takich praktyk nie można tolerować.

Wiesław Drozdowski

Marek Zieliński
[email protected]
87.205.82.255
Opublikowany materiał jest bardzo pożyteczny. Ponad 2 lata jestem molestowany przez te firmy,ponieważ oni zainteresowali się mną, więcrównież zacząłem zbierać materiały i telefony o ich działalności. Na podstawie moich ustaleń mogę powiedzieć:Adres firmy to Sosniwiec Modrzejowska 20 IVp. Trudno nazwać ich działanie oszustwem,gdyż ich działalność jest tolerowana przez Inspekcję pracy.I brak uwag pokontrolnych. Ostatni telefon z DMS miałem22 pażdziernika 2015r. A następne supernaciąganie już z Sosnowca. Trudno im zarzucić oszustwo.Natomiast 1. Wyłudzanie usługi.2. Naciąganie właścicieli firm jednoosobowych,którzy nie mają obowiązku szkoleń.3.Naciąganie emerytów i starszych ludzi, którzy dawno skończyli działalność.
PS: Ich prawnicy kontrolują internet na okoliczność pisania prawdy o ich działalności. Link z Go work z którego skorzystałem, aby przecztać waszapublikacje już nie istnieje i znam wiele innych akcji celem poprawy PR.

Paweł
89.234.199.44
Super, że ktoś się tym zajął. Agresywne telefony, kłamstwa, że jeśli nie wykupi się szkolenia to będą konsekwencje prawne. Wysyłają kuriera z materiałami, raz, drugi i trzeci pomimo próśb, żeby tego nie robili. Dzwonią z kancelarii prawnej, ze MUSZĘ przyjąć i zapłacić za materiały. Wysyłają pisma z zamazaną nazwą firmy (dzięki Bogu, była miejscowość, Sosnowiec). Najlepiej nic nie przyjmować. Faktycznie znikają wszelkie komentarze pokrzywdzonych. Ręce opadają, bo działania firmy nie są uczciwe, a nie ma się kto takimi ludźmi zająć

 1. Wiesław Drozdowski
  | ID: 290f8317 | #1

  Tymi podmiotami trzeba się zająć. Nie wierzę, że polskie prawo dopuszcza wyłudzanie pieniędzy poprzez zastraszanie, nagabywanie i nękanie. Jeżeli to możliwe, poprzez NGO, zwracam się do wszystkich tych Państwa, którzy mieli do czynienia z tymi firemkami, abyśmy wspólnie podjęli działania, które zakończą te praktyki.

  Wiesław Drozdowski

 2. Sylwia
  | ID: 506c1697 | #2

  Ta firma ciągle do mnie dzwoni i straszy konsekwencjami jeżeli nie uzupełnię jakiejś kolejnej aktualizacji. W jaki sposób mam się ich pozbyć? Wysłałam pismo z prośbą o wykreślenie moich danych osobowych z ich bazy danych. Co mogę jeszcze zrobić? Dzisiaj, 9 stycznia znów miałam od nich telefon.

 3. Mirosław Parejko
  | ID: 23cb6537 | #3

  Odpowiedź na pytanie p. Sylwii:
  Należy asertywnie powiedzieć NIE i odłożyć słuchawkę. I nie przejmować się – nie mają żadnych szans wyłudzić cokolwiek od Pani gdy będzie Pani stanowcza. Nie dyskutować z nimi – spuścić na drzewo i odłożyć słuchawkę.

  Jeśli będzie Pani tłumaczyła się, wyjaśniała, oczekiwała zrozumienia z ich strony, etc… – będą molestowali Panią do u… śmierci ale jeśli stwierdzą że nie daje się Pani zastraszyć – zrezygnują i zaczną szukać łatwiejszej ofiary.
  Wysyłanie pism do naciągaczy jest stratą czasu.

 4. Mirosław Parejko
  | ID: 23cb6537 | #4

  Odpowiedź na pytanie p. Sylwii:
  Należy asertywnie powiedzieć NIE i odłożyć słuchawkę. I nie przejmować się – nie mają żadnych szans wyłudzić cokolwiek od Pani gdy będzie Pani stanowcza. Nie dyskutować z nimi – spuścić na drzewo i odłożyć słuchawkę.

  Jeśli będzie Pani tłumaczyła się, wyjaśniała, oczekiwała zrozumienia z ich strony, etc… – będą molestowali Panią do u… śmierci ale jeśli stwierdzą że nie daje się Pani zastraszyć – zrezygnują i zaczną szukać łatwiejszej ofiary.
  Wysyłanie pism do naciągaczy jest stratą czasu i raczej rozbawiło ich…

Komentarze są zamknięte